Як організувати навчання.

Розподіл навчального часу і самоорганізація - це не тільки один з найважливіших навичок, які необхідно розвивати студентів, але ще й один з найскладніших. Студентське життя повне різноманітності, обов'язків та розваг - і часом суміщення всього здається просто неможливим. Однак, покоління за поколінням самі собою розроблялися якісь правила, дотримуючись яких, ви зможете успішно вчитися і здавати іспити, не проводячи перед ними безсонні ночі перед конспектами, які ви бачите в перший раз.
Інструкція
1
Пам'ятати все, що вам потрібно зробити, майже неможливо. Тому в першу чергу вам варто завести календар або, ще краще, щоденник, куди потрібно записувати навіть дрібні й незначні коментарі викладачів з приводу робіт, які вам належить зробити. Невелика хитрість - чим акуратніше ви пишете, тим більше вам захочеться виконати свій план - така загадкова людська психологія. Щодня переглядайте записи на кілька днів вперед - це відмінно допоможе прикинути, скільки часу вам потрібно приділити на кожне із завдань.
2
Планований час можна також записувати - причому, прикинувши скільки ви готові на нього витратити, додайте годину-півтори, це прекрасно врятує в тому випадку, якщо ви зіткнетеся з якимись непередбаченими обставинами, будь то несподівана пробка по дорозі додому або просто проблема з пошуком інформації. Гарна ідея, безсумнівно, - закінчувати розпочату справу, навіть якщо ви трохи не вписується в заплановані часові рамки. Усі, хто коли-небудь навчався, в курсі, що це найскладніше. Але тільки виробивши звичку завершувати розпочату справу ви зможете підвищити свою продуктивність і - що зовсім важливо! - Швидкість роботи.
3
Розставляйте пріоритети! Припустимо, ви зовсім не проти написати доповідь з історії на справді цікаву для вас тему, але завтра вас чекає нелюбимий залік по філософії. Наберіться терпіння і робіть те, що необхідно в першу чергу. Чому це важливо? По-перше, ви вбережете себе від стресів і будете виконувати улюблене завдання без всяких важких думок про те, як би встигнути підготуватися до заліку за кілька годин. Якщо список ваших обов'язків і завдань занадто великий, то варто почати з тих і важливими є абсолютно все, то спершу виконайте найпростіші, залишивши якомога більше часу на "боротьбу" зі складними і не такими цікавими.
4
Зізнайтеся собі, що більшою ступінь заважає вам вчитися і виконувати завдання в строк? У переважній більшості випадків це аж ніяк не непосильне навантаження в університеті і навіть не студентська активність і зустрічі з друзями. Пара відкритих вкладок з повідомленнями із соціальних мереж, блоги і месенджери - і ви не помічаєте, куди поділася ще пара годин, які ви обіцяли витратити на написання роботи або підготовку. Отже, тут не обійтися без суворості до себе. Пам'ятайте, що безглуздою прокастінаціей в інтернет-просторі ви прирікаєте себе на безліч стресових ситуацій і великих проблем з навчанням. Тому спочатку виконайте все, що потрібно, а потім спілкуйтеся і листуйтеся з друзями з "легкою душею".
5
Деяким буває надзвичайно складно вчитися вдома - хочеться послухати музику, відпочити, приготувати що-небудь цікаве, забратися або поговорити по телефону. Тому беріть ноутбук і вирушайте в приємну кав'ярню або (що, звичайно, краще) добре обладнану бібліотеку. Там ви навряд чи знайдете альтернативу своїм навчальним справах!