Як відрізнити справжній діамант від підробки. вибрати сережки з діамантами.

Діамант заворожує своїм природним блиском і грою світла. Для одних цей камінь є ефектною прикрасою, а для інших - безпрограшним вкладенням грошей. Однак діаманти не тільки рясніють красою, але й досить часто імітуються і підробляються. Розвіяти всі сумніви в достовірності каменя може тільки досвідчений ювелір-геммолог, але не завжди є можливість провести фахову експертизу. Існує кілька нескладних тестів, за допомогою яких можна самостійно і швидко виявити явну підробку.
Вам знадобиться
  • - лупа;
  • - газета;
  • - наждачний папір;
  • - рослинна олія;
  • - скло.
Інструкція
1
За діамант часто видаються безбарвний топаз, свинцевий кришталь, білий циркон і навіть звичайне скло. Як не купити скельця замість діамантів? Найпростіший спосіб - потримати діамант у долоні кілька секунд. Справжні дорогоцінні камені навіть у спекотну погоду залишаються прохолодними. Якщо камінь «зігріється» - слід засумніватися в його натуральності.
2
Подихаєте на діамант. Прозорі камені природного походження ніколи не запотіють, якщо на них подихати, оскільки вони відмінно проводять тепло. Скло та циркон миттєво затуманяться. Однак даний тест чудово проходить муссаніт - один з високоякісних «двійників» діаманта.
3
Візьміть лупу і уважно огляньте камінь на предмет наявності природних включень, які обов'язково присутні в справжніх діамантах, якою б не була їх чистота. Штучний камінь і скло таких дефектів не мають. Розгледіти їх допоможе тільки дуже сильна лупа - з 20-30-кратним збільшенням.
4
Зверніть увагу на огранювання каменю. Для цього піднесіть його коронкою до джерела світла. Весь відбите світло в сьогоденні діамант повинен зосередитися тільки в одній яскравій точці. Якщо дивитися через огранений діамант в кільці на пальці, то розглянути крізь нього шкіру неможливо.
5
Наскрібши по каменю наждачним папером. Якщо на його поверхні залишаються подряпини - ймовірно перед вами підробка. Можна провести каменем по склу. Справжній діамант залишить на ньому подряпини.
6
Відрізнити діаманти від скелець допоможе звичайна газета. Покладіть на неї камінь і спробуйте розглянути через нього літери. Через справжній діамант буде неможливо розгледіти текст, оскільки він заломлює світло, а через скло досить непогано проглядаються навіть окремі літери.
7
Намажте діамант рослинним маслом і прикладіть до скла. Справжній камінь повинен до нього прилипнути, оскільки його поверхня добре поглинає жир.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LNtEqWgYraw
Зверніть увагу
Дані тести з визначення автентичності каменю можна вважати тільки додатковими пересторогами, але не основними ознаками, на які можна сліпо й беззастережно орієнтуватися.
Корисна порада
Ніколи не купуйте діаманти з рук. Ювелірні прикраси необхідно купувати тільки в сертифікованих магазінах.Настоящій діамант або ювелірний виріб з ним ніколи не будуть коштувати надто дешево.
Якщо ви стали чи збираєтеся стати володарем діаманта, зрозуміло, насамперед вам потрібно буде прояснити питання з справжністю цього дорогоцінного каменю. На жаль, сучасний ринок наповнений майстерними синтетичними підробками, визначити які часто можуть тільки фахівці. Але і в домашніх умовах можливо перевірити діамант, якщо скористатися кількома науково обгрунтованими способами.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - скло
  • - азотна кислота
  • - лупа або мікроскоп
Інструкція
1
Опустіть ваш камінь у воду. Справжній діамант не «розчиниться" у рідині, а буде виблискувати. А ось підробка завдяки оптичному обману, перетвориться на каламутне пляма або зовсім зникне з поля зору. Однак цей спосіб дієвий не для всіх штучних діамантів. Якщо сумніви ще залишаються, замість води можна скористатися соляною кислотою. Дотримуючись усіх заходів обережності, помістіть камінь в неї, а потім витягніть і огляньте. На теперішньому діаманті ніяких слідів і пошкоджень не буде.
2
Візьміть лупу з потужним, як мінімум десятикратним, збільшенням, або мікроскоп. Уважно огляньте дорогоцінний камінь на наявність у ньому природних породних вкраплень. Якщо ваш діамант - не штучний, а натуральний, то вони, швидше за все, в ньому будуть.
3
Помістіть діамант під домашню кварцову лампу. В ультрафіолетових променях камінь повинен світитися блідим блакитним, рожевим, бузковим або жовтим кольором. Якщо колір біля каменя яскравий і білий, швидше за все, перед вами підробка. Однак потрібно пам'ятати, що не всі діаманти світяться однаково, тому цей спосіб перевірки може давати осічку.
Зверніть увагу
Незважаючи на велику кількість домашніх способів, найнадійніший варіант перевірки каменю - експертиза в лабораторії.
Корисна порада
Якщо на склі від зіткнення з діамантом залишається подряпина, значить, камінь справжній.