Як підібрати транзистор. підібрати транзистор по пораметрам.

Транзистори відрізняються один від одного низкою параметрів: структурою, максимальної розсіюваною потужністю, струмом у відкритому стані і напругою в відкритому та ін. Тільки грамотно підібраний транзистор буде тривало працювати в схемі, в яку він встановлений.
Інструкція
1
Навантаження транзистора включається між шиною харчування і колектором приладу. Якщо напруга на цій шині позитивне, використовуйте транзистор структури npn, а якщо від'ємне - структури pnp. Врахуйте, що керуючий сигнал, що подається на базу, повинен мати ту ж полярність, що і напруга живлення.
2
Якщо транзистор працюватиме в аналоговому режимі, поділіть напруга живлення навпіл і помножте на половину максимального струму навантаження. Це і буде потужність, що розсіюється на приладі в найнесприятливіших умовах - коли він відкритий рівно наполовину. Якщо ж він працює в ключовому режимі, максимальна потужність, що розсіюється на ньому, буде значно менше. Щоб її пізнати, помножте падіння напруга на транзисторі в повністю відкритому стані (звичайно воно складає лише десяті частки вольта) на номінальний струм навантаження. Керуючись максимальної розсіюваною потужністю, прийміть рішення про те, чи необхідний приладу радіатор.
3
За максимальний струм у відкритому стані прийміть максимальний струм, споживаний навантаженням, а за максимальну напругу в закритому стані - напруга джерела живлення. Ці параметри транзистора повинні перевищувати значення, що мають місце в схемі, хоча б у півтора рази.
4
Коефіцієнт передачі струму виберіть в залежності від того, яким має бути співвідношення між струмом управління і струмом навантаження. Наприклад, якщо цей показник дорівнює 50, то струм навантаження може перевищувати струм управління мінімум в 50 разів. Виходячи з цього, підберіть номінал резистора в ланцюзі бази.
5
Якщо навантаження є індуктивної, паралельно їй включите діод в полярності, протилежної аналогічному показнику джерела живлення.
6
Знайдіть в довіднику транзистор, всі характеристики якого з деяким запасом перевищують підібрані. Не допускайте роботу приладу при двох і більше граничних значеннях параметрів. Встановивши обраний вами транзистор в пристрій, дайте йому попрацювати протягом декількох годин, потім вимкніть, розрядите в ньому конденсатори і виміряйте температуру транзистора. Вона не повинні перевищувати 50 градусів.
Під час ремонту радіоелектронної апаратури або при її самостійній збірці часто виникає питання правильної ідентифікації електронних компонентів. Зокрема, деколи виявляється достатньо складно правильно визначити марку транзистора .
Вам знадобиться
  • - програма «Транзистор»;
  • - програма Color and Code 10;
Інструкція
1
Світова промисловість випускає транзистори самих різних типів і розмірів, від зовсім крихітних, розрахованих на частки міліампера, до здатних витримувати струм в десятки ампер. При цьому їх маркування часто залежить від країни, в якій вони були зроблені. Найбільш поширеними є американська система позначень JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council), європейська Pro-Electron, японська JIS. Свої системи позначень є у Росії і ряду інших країн.
2
Якщо раніше дані транзистора у вигляді буквено-цифрового коду наносилися на його корпус, і їх можна було легко прочитати, то в даний час активно застосовується колірна і кодова маркування. Розібратися в ній, не маючи відповідних довідників, неможливо. Для визначення вітчизняних транзисторів з кодової і кольоровим маркуванням існує невелика і дуже зручна утиліта «Транзистор», ви можете завантажити її тут: http://radiobooka.ru/prog/140-programma-dlya-opredelenie-tipa-tranzistora-po.html .
3
Більш серйозну програму Color and Code 10, що дозволяє визначати електронні компоненти вітчизняних і зарубіжних виробників, ви можете завантажити за цим посиланням: http://archive.espec.ws/redirect.php?dlid=19904. Програма допоможе вам визначити транзистори, резистори, конденсатори, діоди, варикапи, стабілітрони, індуктивності, чіп компоненти. Завдяки цій програмі ви зможете істотно скоротити час, що витрачається на з'ясування типу електронних компонентів.
4
Працювати з програмою дуже просто: запустите її, натисніть зелену стрілку в правому нижньому кутку вікна. У лівій частині нового вікна ви побачите колонку з позначеннями визначених компонентів. Виберіть «Транзистори» (третій значок зверху), потім у верхній частині вікна знайдіть потрібну вам кодову позначку. Далі, переміщаючись по інтерактивній таблиці, введіть значення наявного у вас транзистора . Після введення всіх даних ви побачите в рядку «Визначення» його тип.