Як визначити, де північ. карти із зазначенням сторін світу.

Уміння визначити, де знаходиться північ без приладів, часто виручає мандрівників, які заблукали і грибників. Ніхто з нас не застрахований від того, щоб не заблукати де-небудь, саме цьому вмінню орієнтуватися по сторонах світу вчать в середній школі.
Інструкція
1
Найпростіше орієнтуватися по компасу. Прилад треба покласти на рівну горизонтальну поверхню так, щоб стрілка могла вільно коливатися. Зачекайте, поки вона зупиниться. Тепер синій кінець компаса показує на північ , а червоний - на південь. Для зручності визначення інших сторін світу акуратно поверніть компас так, щоб синя стрілка показувала на букву N на шкалі приладу.
2
В безхмарну ніч в північ ном півкулі можна визначити місцезнаходження північ а за допомогою Полярної зірки. Полярна зірка - найяскравіша зірка в сузір'ї Малої ведмедиці. Вона розташована в кінці "ручки" ковша сузір'я. Щоб знайти сузір'я Малої ведмедиці, найпростіше знайти великий ківш Великої ведмедиці, і подумки продовжити праву сторону ковша вгору. Ви натрапите прямо на Полярну зірку. В південній півкулі вночі орієнтуються по сузір'ю Південний хрест, яке вказує на північ своїй верхній зіркою з деякою погрішністю. Щоб більш точно визначити північ , звертають увагу на дві зірки зліва від Південного хреста, північ лежить приблизно посередині між ними.
3
В лісі можна орієнтуватися по мурашникам - його полога сторона звернена на південь. І самі мурашники розташовуються з південного боку від стовбура дерева. Камені, пні, стовбури дерев поростають мохом переважно з північ ной сторони.
4
В горах на південних схилах ростуть більш теплолюбні дерева, ніж на північ вих. В наших широтах на північ вих схилах гір в основному ростуть ялиця і ялина, а сосни і дуби - на південних. Спекотного літа у хвойних дерев по стовбуру тече смола, вона виділяється на південній частині дерев.
Корисна порада
Спосіб пошуку Полярної зірки графічно відображений на прапорі штату Аляска.