Як перевірити оптопару.

Оптопара або оптрон складається з випромінювача і фотоприймача, відділених один від одного шаром повітря або прозорого ізолюючого речовини. Вони не пов'язані між собою електрично, що дозволяє використовувати прилад для гальванічної розв'язки ланцюгів.
Інструкція
1
До фотоприймача оптопари приєднаєте вимірювальну ланцюг відповідно до його типом. Якщо приймачем є фоторезистор, використовуйте звичайний омметр, причому, полярність неважлива. При використанні в якості приймача фотодіода підключіть мікроамперметр без джерела живлення (плюсом до анода). Якщо сигнал приймається фототранзистором структури npn, підключіть ланцюг з резистора на 2 кілоомах, батарейки на 3 вольта і миллиамперметра, причому, батарейку приєднаєте плюсом до колектора транзистора. У разі, якщо фототранзистор має структуру pnp, поміняйте полярність підключення батарейки на зворотну. Для перевірки фотодіністора складіть ланцюг з батарейки на 3 В і лампочки на 6 В, 20 мА, підключивши її плюсом до анода динистора.
2
У більшості оптронов випромінювачем є світлодіод або лампочка розжарювання. На лампочку розжарювання подайте її номінальну напругу в будь полярності. Можна також подати змінну напругу, чинне значення якого дорівнює робочій напрузі лампи. Якщо ж випромінювачем є світлодіод, подайте на нього напругу 3 В через резистор на 1 кОм (плюсом до анода).
3
Оптопара справна, якщо при включенні випромінювача відбувається зміна показань вимірювального приладу, а при його відключенні показання стають такими ж, як до включення. Виняток становить діністорная оптопара: після відключення випромінювача фотодіністор виявиться відкритим. Щоб його закрити, короткочасно вимкніть живлення вимірювальної ланцюга.
4
Переконавшись, що оптрон справний, перевірте його опір ізоляції. Розберіть вимірювальну ланцюг, а потім переведіть омметр на найвідчутніший межа. Підключайте щупи приладу між вхідний і вихідний ланцюгом оптопари у всіх сполученнях висновків і в обох полярностях. Не торкайтеся щупів пальцями - електроудару не відбудеться, але можливе спотворення показань. У всіх випадках прилад повинен показувати нескінченність.
Зверніть увагу
Не перевищуйте струми і напруги на випромінювачі та приймачі, а також напруга між ними. Чи не працюйте під напругою.
Корисна порада
Оптопари з відкритим каналом працюють тільки тоді, коли між випромінювачем і приймачем нічого немає. Вони застосовуються в якості датчиків.