Як виправити кузов. вм'ятина на машині виправлення.

Якщо на кузові вашої машини з'явилася вм'ятина, ви можете спробувати усунути її своїми силами. Чи вийде це зробити чи ні - це багато в чому залежить від того, наскільки серйозна деформація.
Вам знадобиться
 • - звичайний молоток;
 • - гумовий молоток (киянка);
 • - дерев'яний брусок (довжина - від 15 до 20 см, ширина - 10 см);
 • - чиста ганчір'я (бавовняна стара ганчірка)
Інструкція
1
При ударі чим-небудь по машині майже напевно на ній залишиться вельми малопривабливий слід від зовнішнього впливу. Умовно можна розділити вм'ята ділянки на 2 основних типи, які: - є реальний шанс усунути; - залишаться на машині назовсім. Наприклад, слід від удару маленької дитини, яка ненавмисно зіткнувся зі стоїть машиною і вирішив їй «дати здачі» яким-небудь предметом, можна усунути без наслідків. Якщо ж сталося зіткнення авто з іншим транспортним засобом, повернути стовідсотково первісний вигляд ушкодженої ділянки, швидше за все, буде неможливо.
2
Для будь-якої ділянки, на який припав удар, технологія ліквідації вм'ятини на кузові машини практично однакова, не рахуючи лише деякі дрібні нюанси. Наприклад, якщо вам потрібно видалити дефект на двері авто, то спочатку слід очистити простір для роботи: підняти скло до упору, зняти внутрішню обшивку і шумоізоляцію.
3
Після цього знайдіть вм'ятину при огляді двері з внутрішньої сторони. З цього ж боку випрямляйте обшивку дуже легкими постукуваннями гумовою киянкою. Якщо цей спосіб не допомагає, оберніть ганчіркою (чистою ганчіркою) дерев'яний брусок, прикладіть до ділянки зі вм'ятиною, а потім дуже легкими постукуваннями постарайтеся її випрямити. Таким чином, поступово ви зможете усунути цю проблему.
4
Якщо потрібно видалити вм'ятину на крилі машини, спочатку відкрийте багажник і зніміть обшивку. У цьому випадку для роботи буде набагато більше вільного простору. Подальша технологія така ж, як у попередньому випадку. Після видалення вм'ятини повністю, бажано ретельно відполірувати ділянку, підданий корекції. Так ви зможете видалити навіть найдрібніші сліди деформації.
5
Більш серйозні пошкодження не вийде усунути абсолютно безслідно. Наприклад, якщо двері авто вдарили чимось гострим, в результаті залишиться неглибока, але з гострими кутами вм'ятина на обшивці. У цьому випадку метал не зможе пружинити, оскільки площа деформації дуже невелика. Тому широкі вм'ятини краще піддаються корекції.
6
Щоб видалити гостру вм'ятину з обшивки машини, вам знадобиться дерев'яний брусок. Його розмір повинен бути достатнім для того, щоб ви могли впертися ним під втиснутий ділянку і вдарити молотком по бруску. За допомогою цього способу можна вирівняти западину. Однак, зовнішня сторона цієї ділянки машини все одно залишиться досить сильно пошкодженою, і це вже не вийде виправити. Єдине, що вдасться зробити, - це звести деформацію до мінімуму.
7
Після того як ви виправили вм'ятину, потрібно зашкуріть вся ця ділянка дрібним наждачним папером, потім зашпатлевать його і пофарбувати.
Корисна порада
Щоб не відриватися зайвий раз від роботи, бажано зібрати біля себе весь робочий матеріал, який знадобиться в процесі видалення вм'ятини.
У процесі експлуатації автомобіля часто з'являються невеликі вм'ятини і деформації, які дуже псують зовнішній вигляд. Кузовний ремонт в офіційному сервісі вельми доріг, тому доцільніше прибрати ушкодження своїми силами.
Вам знадобиться
 • - переносна лампа;
 • - набір гачків;
 • - балончик зі стисненим повітрям;
 • - ганчір'я;
 • - будівельний фен;
 • - присоски;
 • - шпатель;
 • - грунтовка;
 • - автомобільна фарба;
 • - краскопульт;
 • - компресор;
 • - обезжириватель.
Інструкція
1
Знайдіть місце, де ви будете займатися ремонтом автомобіля. Не рекомендується виправляти вм'ятини на вулиці. Найкраще для цієї мети підійде гараж. При його відсутності можна звернутися до працівників найближчого сервісу з проханням поставити автомобіль у бокс на час обідньої перерви. Півгодини або години цілком достатньо, щоб усунути незначну вм'ятину . Обов'язково подбайте про наявність яскравого переносного джерела світла.
2
Огляньте пошкодження з усіх боків. Це дозволить зрозуміти, наскільки сильно деформований метал. Невелику вм'ятину можна усунути без фарбування, але при цьому лакофарбове покриття не повинно бути порушено. Для цього ретельно вимийте поверхню автомобіля і насухо протріть дрантям. Візьміть будівельний фен, встановіть потужність повітря трохи вище мінімальної. Плавними круговими рухами нагрівайте метал на ушкодженому місці.
3
Візьміть балончик зі стисненим повітрям і рівномірно розпорошите вміст на нагріту поверхню. При зіткненні холодного повітря з нагрітою поверхнею метал почне приймати початковий стан. Повторюйте цю процедуру до тих пір, поки вм'ятина не зникне повністю. Ретельно протріть виправлене місце і переконайтеся в його цілісності.
4
Використовуйте спеціальну присоску, якщо у вас немає стисненого повітря або фена. Акуратно виправляють їй метал, починаючи з країв вм'ятини. Плавно просувайтеся до центру. Останнім рухом випрямити метал в середині вм'ятини.
5
Придбайте набір спеціальних гачків. З їх допомогою можна виправити метал. Для цього потрібно просунути гачок найближчим до вм'ятині технічний отвір кузова і з тильної сторони натиснути на деформований місце, тим самим змушуючи прийняти його початкове положення.
6
Огляньте фарбу на місці вм'ятина. При отлетевшей або зламаною фарбі не обійтися без фарбування. Надайте металу первозданну форму за допомогою вищевикладених способів. Ретельно вимийте поверхню. Знежирте її. При бажанні можна видалити стару фарбу, використовуючи спеціальні хімічні засоби. Нанесіть шар грунтовки. Він повинен бути максимально тонким. Після цього знову знежирте поверхню. Далі накладіть один або два шари фарби. Почекайте хвилин десять і нанесіть шар лаку. Дайте поверхні просохнути.