Як знайти значення виразів.

Деякі батьки, допомагаючи своїм дітям-молодшим школярам у виконанні домашнього завдання з математики, потрапляють у глухий кут, забувши правила знаходження значення виразу. Безліч питань, як правило, виникає в процесі вирішення завдань з програми 4 класу. Це пов'язано зі збільшенням числа письмових обчислень, виникненням багатозначних чисел, а також дій з ними. Тим не менше, ці правила досить прості, і їх дуже легко згадати.
Вам знадобиться
  • - підручник;
  • - чернетка;
  • - ручка.
Інструкція
1
Перепишіть математичний вираз з підручника в чернетку. Привчайте дитину виконувати всі обчислення спочатку саме в чернетці, щоб уникнути бруду в робочому зошиті.
2
Порахуйте кількість необхідних дій і подумайте, в якому порядку їх слід виконувати. Якщо вас ускладнює дане питання, зверніть увагу, що перш інших виконуються дії, укладені в дужки, потім - розподіл і множення; додавання і віднімання виробляються в останню чергу. Щоб дитині було легше запам'ятати алгоритм виконуваних дій, у виразі над кожним знаком-оператором дій (+, -, *, :) тонким олівцем проставте цифри, відповідні порядку виконання дій.
3
Приступайте до виконання першої дії, дотримуючись встановленого порядку. Вважайте в умі, якщо дії легко виконати усно. Якщо ж потрібні письмові обчислення (в стовпчик), здійснюйте їх запис під виразом, вказуючи порядковий номер дії.
4
Чітко відстежуйте послідовність виконуваних дій, оцінюйте, що з чого потрібно відняти, що на що розділити і т.п. Дуже часто відповідь у вираженні виходить невірним через допущених помилок на даному етапі.
5
Слідкуйте, щоб дитина в процесі обчислень не користувався калькулятором, так як в такому випадку втрачається весь сенс вивчення математики, який полягає у розвитку логіки і мислення.
6
не вирішуйте завдання за дитину - нехай він виконує його сам, ви лише повинні направляти його дії в потрібне русло. Кличте до його пам'яті, просіть згадати про те, як пояснював матеріал вчитель під час уроку.
7
Виконавши по порядку всі дії і знайшовши значення вирази, яким є відповідь в останній дії, запишіть його в умови вираження після знака «дорівнює».
8
Якщо наприкінці підручника наведено відповіді на завдання, порівняйте отриманий результат з правильним числом. У разі невідповідності даних приступайте до повторних обчислень.