Як вибрати сталь для ножа.

Ніж - це практичний інструмент, незамінний помічник на кухні, в господарстві і на природі. Купуючи його, ви сподіваєтеся на хороші ріжучі властивості клинка, міцність і довгу службу. Щоб ніж виконував конкретні завдання, слід підбирати певний клас сталі, з якої виготовляється його лезо.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для побутових ножів за якістю сталі. Сталь класифікується за кількістю вуглецю і легуючих добавок в її з'єднаннях. Для масового виробництва кухонних ножів застосовують сталь наступних класів: 420, 3х13, 4Х13, 40Х13. Лезо з неї м'яке: воно швидко тупітся, але легко заточується. Якщо вас турбує ціна, підберіть для кухонних робіт недорогу модель з такого матеріалу. На основі стали 420 виробляються марки: 440А, 440Б. Ножі з цього матеріалу використовуйте там, де важлива корозійна стійкість. Великий їх недолік - важка вага. Але якщо вас цікавить підводне плавання, сміливо вибирайте нож цієї марки.
2
Придбайте нож для важкої роботи, враховуючи міцність клинка. Група сталей 440С, 8Сr13МоV, 8Сr14МоV, 9Cr13, Aus-8, 95х18 йде на виготовлення високоякісних ножів. Такий клинок корисний на природі - він тонкий і легкий, а тому його важко зламати. Якщо вас чекає подорож в тайгу, гори або в інші безлюдні місця, вибирайте ножі зі сталі 440С або Aus -8. Щоб не витрачати час на заточку, зупиніть свою увагу на клинку зі сталі типу ATS-34, BG-42, або 154СМ. Ці вироби незамінні на полюванні і дозволять обробити кілька туш гострим лезом одного ножа.
3
Вивчіть сучасні марки ножів з дорогої сталі - СРМ 440V (S60V), вироблені за допомогою високих технологій. Їх називають легованим чавуном або металевим склом. З нього виготовляють клинки невеликого розміру. Ножі з цього матеріалу не іржавіють, мають високі ріжучі властивості і довго залишаються гострими. Якщо вас не бентежить висока ціна невеликого вироби, вибирайте складаний ніж з якісної сталі.
4
Перевірте якість сталі. Для перевірки якості леза можна використовувати кілька простих прийомів. Один з них - перевірка однорідності сталі. Подихайте на чисте сухе лезо ножа і подивіться, як сходить піт. Якщо вона рівно лежала на клинку і зійшла з нього рівномірно - сталь однорідна. Хорошу загартування можна оцінити по дзвону. Підвісьте нож за ручку і поклацати нігтем по клинку. Якщо не затискати його пальцями, загартований метал стане звучати високим дзвоном.
Зверніть увагу
Якщо на ножі немає ніякого напису або відповідного маркування - перед вами підробка.
Корисна порада
Не вибирайте великих ножів - вам захочеться скористатися ним, як сокирою. Щоб уникнути поломки леза, використовуйте ножі за призначенням.