Як виготовити металевий каркас. абажур для радянського торшера своїми руками.

Металевий каркас для світильника можна виготовити своїми руками. Головне, визначитися з розміром бажаного абажура і вибрати матеріал, з якого ви будете його майструвати.
Вам знадобиться
  • - алюмінієвий дріт діаметрами 4 і 1 мм
  • - кусачки
  • - плоскогубці
  • - клей «Момент»
  • - ножівка по металу
  • - патрон для електролампи з проводом
Інструкція
1
Намалюйте на папері схему абажура, вкажіть розміри всіх його елементів. Якщо ви замислили отримати абажур з тканини, то вам знадобиться зробити каркас , необхідний для підтримки форми. Для паперового світильника буде достатньо виготовити лише основні кільця.
2
Підготуйте алюмінієвий дріт 4 мм в діаметрі. Довжину відрізка розрахуйте за формулою: L =? D, в якій? має значення 3,14, а D становить діаметр кола плафона, який ви намалювали. До отриманої величині L додайте 10 см для з'єднання. Ножівкою по металу відріжте потрібний вам відрізок дроту.
3
Виготовляючи нижнє кільце, виконайте перехлест в 5 см, в цьому місці міцно обмотайте інший дротом, діаметр якої становить 1 мм. Для її обрізання краще скористатися кусачками. Просочіть з'єднання клеєм «Момент», щоб надати йому міцності, і надайте елементу округлу форму. За таким же принципом зробіть верхнє кільце.
4
Тепер підготуйте бічні ребра каркас а, також використовуючи для цього дріт діаметром 4 мм. Для кожного ребра відміряйте довжину готового, додаючи при цьому по 12 см на загини. Ребер може бути 8, 12, або 16, залежно від величини абажура.
5
Тепер закріпіть ребра на основному і верхньому кільцях. Для цього візьміть заготовку, загніть її плоскогубцями, відмірявши 6 см від краю з кожного боку, і міцно примотати тонким дротом, як при спорудженні основних кілець. Таким же чином просочіть з'єднання клеєм «Момент».
6
Для прикріплення патрона лампи зробіть спеціальний підвіс. Зігніть петлю з дроту так, щоб вона стискала патрон, і від неї в протилежні напрямки розходилися кінці. Вони знадобляться вам для фіксації підвісу на верхньому кільці таким же способом, як ребра.
7
Металевий каркас готовий. Ви можете обгорнути його тканинним полотном. З метою профілактики пожежі в тканинні абажури рекомендується вкручувати лампочки потужністю 100 Вт.