Як перерахувати відсотки по кредитах. Як перерахувати іпотеку.

Щомісячний перерахунок відсотків по кредиту проводиться тільки в тому випадку, якщо оформлений диференційований платіж. При ануїтетному платеже перерахунок проводиться при зниженні або підвищенні процентних ставок, про що банк зобов'язаний за два місяці до факту письмово повідомити клієнта, переоформити договір і провести перерахунок.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Якщо вашому клієнтові оформлений кредит з диференційованою формою погашення, ви зобов'язані відразу розрахувати щомісячну суму платежу і вказати її в графіку погашення.
2
Перерахунок відсоткової ставки кредиту з диференційованою формою погашення необхідно провести в тому випадку, якщо клієнт вносить більшу суму, ніж зазначено в платіжному графіку погашення кредиту. Наприклад, ви видали кредит 100 тисяч рублів під 12% річних на один рік. Перший місяць погашення процентна ставка буде обчислюватися з 100 тисяч рублів і складе 1200 рублів. Загальна сума платежу за перший місяць погашення кредиту буде дорівнює 8333 + 1200 = 9533 рубля. Після внесення першого платежу процентна ставка нараховується на суму, що залишилася кредиту і так щомісяця. У міру виплати кредиту сума відсотків буде знижуватися.
3
Якщо ваш клієнт щомісяця вносить не вказала суму, а довільну, ви зобов'язані зробити перерахунок суми, що залишилася боргу за відсотками. Для цього від основної суми кредиту відніміть загальну суму внесених платежів і з залишилася цифри розрахуйте відсотки .
4
При оформленому ануїтетному платеже щомісячна сума погашення кредиту буде рівний, незалежно від того, який по факту вноситься щомісячний платіж. Розрахуйте щомісячну суму погашення за допомогою кредитного калькулятора: http://www.helpkredit.com/zaemwiku/kalkulyatoru/annuitet.php. На початковому етапі погашення кредиту відсотки будуть значно вище, ніж основна сума платежу. У міру виплати сума погашення відсотків знижується, а сума погашення основного боргу збільшується. Але все це відображено у внутрішньому графіку.
5
Зробіть перерахунок у разі підвищення або зниження річної процентної ставки. Підвищити або знизити відсотки ви можете тільки з моменту переукладання договору. Для перерахунку враховуйте тільки решту суми, яка ще не виплачена клієнтом. Нарахувати більший або менший відсоток на всю видану суму кредиту ви не маєте права ні при якій формі платежів.