Як заправити акваланг. Як зробити балони для дайвінгу.

Занурення під воду з аквалангом стало улюбленим заняттям не тільки дайверів, але і ловців раків та інших шукачів пригод. Екіпіровку для пірнання можна придбати в спортивному магазині разом з заправленим аквалангом . Перед наступним зануренням балон необхідно заповнити повітрям, і робити це потрібно з дотриманням певних правил і техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • - акваланг;
  • - газоаналізатор;
  • - бензиновий компресор;
  • - електричний компресор.
Інструкція
1
Заправити акваланг самостійно можна в тому випадку, якщо ви вмієте поводитися з компресорним обладнанням. В іншому випадку зверніться в пожежну частину, службу порятунку або дайвінг-клуб, тобто туди, де заправляють дихальні апарати. Спеціаліст по заправці балонів за окрему плату заповнить акваланг очищеним повітрям.
2
Коли ви повністю освоїте підводне обладнання та відчуєте впевненість в тому, що самостійно можете заправити акваланг, придбайте компресор для заправки балонів. Коштує він дорого, але якщо ви упірнаєте великою компанією і часто заправляєте акваланги, то в складчину вартість компресора вийде цілком прийнятною.
3
Якщо ви занурюєтеся під воду в місцях, де поблизу немає електрики, то вам підійде компактний бензиновий компресор. Прослідкуйте, щоб пристрій обов'язково було оснащено фільтром для повітря.
4
Придбайте переносний електричний компресор для заправки аквалангів від електромережі. Вибір компресорів досить великий і фахівці допоможуть підібрати саме той, який підійде вашій балону.
5
Перед тим як заправити акваланг, перевірте гумові мембрани і клапани. Всі деталі повинні бути цілими, без тріщин і попрілостей. Перевірте так само повітряні шланги, пружини клапанів, затискачі і кріплення. У разі виявлення несправностей замініть зношені деталі.
6
Підключіть справний акваланг до компресора, виставте тиск, який витримає балон. Увімкніть компресор і відкрийте вентиль. На заправку акваланга об'ємом 14 літрів потрібно хвилин 10. Перекрийте доступ повітря після забивання балона і вимкніть компресор.
7
Після того як ви заправили акваланг, обов'язково перевірте якість повітря за допомогою газоаналізатора. При наявності сторонніх домішок випустіть повітря і повторіть процедуру забивання балона.