Як поміняти ліфт.

Ліфти - звичний і зручний спосіб, що дозволяє потрапити мешканцям і гостям багатоповерхівок на потрібну висоту. Але сьогодні мешканці зіткнулися з безліччю проблем з експлуатації пристрою, і головна з них - заміна застарілого. У жовтні 2010 року був прийнятий новий Технічний регламент про безпеку ліфтів, за яким термін експлуатації пристрою - 25 років.
Інструкція
1
За правилами технічний персонал зобов'язаний перевіряти стан ліфта один раз в два місяці. Крім того, конструкція ліфта влаштована таким чином, що має багаторазову захист від довільного падіння. Але це є слабкою втіхою для тих, хто проживає на 8 поверсі або вище, і не може скористатися ліфтом по причині його поломки.
2
Вихід один - заміна ліфта. Сучасні підйомники мають підвищену комфортність, виробляють мало шуму, енергетично економні. Мінус - висока вартість, від 2,5 до 3,5 млн. Рублів. І так як по новому Житловому законодавству РФ (гл.6 ст.9) «... власники приміщень у багатоквартирному будинку несуть тягар витрат на утримання спільного майна в багатоквартирному будинку», а ліфт і є тим самим спільним майном, то всі витрати по його заміні ляжуть на плечі мешканців пропорційно займаній ними площі.
3
І якщо все ж ліфт прийшов в повну непридатність, рішення про заміну ліфта повинно бути прийнято на загальних зборах власників приміщень. Причому присутнім на зборах повинно якомога більше народу, т.к. проводитиметься голосування. При 23 проголосували «за» заміну ліфта, рішення вважатиметься позитивним. Усі відсутні власники автоматично зараховуються до проголосували «за».
4
Далі з письмовим рішенням зборів звертайтеся в свою керуючу компанію або ЖЕУ. Вони викличуть представників ліфтового господарства, яке обслуговує ваш будинок. Представники проведуть огляд і експертизу, повідомлять про своє рішення в адміністрацію міста, яка також перевірить стан вашого ліфта.
5
Якщо ваш ліфт визнається небезпечним для експлуатації, будинок включиться в програму по заміні ліфтів у вашому місті, яка передбачає часткове співфінансування покупки і заміни ліфта. В іншому випадку власники житла можуть самі зібрати необхідну суму (ціни купівлі та встановлення вам повідомлять представники ліфтового служби) і укласти договір на заміну ліфта з фахівцями самостійно.
Оплата комунальних послуг досить часто викликає безліч запитань у населення. Особливо це стосується будинків, обладнаних ліфтами . Існують спеціальні закони, регулюючі дане питання.
Вам знадобиться
  • Житловий Кодекс Російської Федерації.
Інструкція
1
Візьміть до уваги, що ліфт відповідно до статті № 36 Житлового Кодексу Російської Федерації є спільним майном власників. Згідно статті № 39 Житлового кодексу РФ утримання спільного майна оплачують власники багатоквартирного будинку.
2
Врахуйте, що розмір обов'язкових платежів (на утримання і ремонт загального майна) будь-якого власника приміщення багатоквартирного будинку пропорційний його частці, яка перебуває в праві спільної власності в багатоквартирному будинку. Тобто, розмір стягуваної плати за ліфт буде залежати від площі квартири.
3
Якщо ви - наймач житла, то на вас також поширюється вищевказане правило. Відповідно до частини другої статті № 156 Житлового Кодексу Російської Федерації розмір оплати за користування жилим приміщенням, за утримання і ремонт даного приміщення, для наймачів за договорами соціального найму визначається виходячи із загальної займаної площі приміщення.
4
У випадку якщо ви проживаєте на першому поверсі і ліфтом не користуєтеся, можна провести збори сусідів і зажадати перерозподілу оплати з метою звільнення вас від такої. Звичайно, варто враховувати труднощі здійснення такого заходу, так як люди навряд чи погодяться платити більше зазначеного в квитанціях.
5
Крім цього, депутати Держдуми нещодавно внесли на розгляд законопроект, який пропонує звільнити мешканців перших поверхів багатоквартирних будинків, забезпечених ліфтами , від оплати на утримання і ремонт даного обладнання. Власників приміщень також передбачається звільнити від оплати за капітальний ремонт підйомного устаткування і шахт. В даний час цей документ знаходиться на попередньому розгляді. Більш детально він буде розглянутий на весняній сесії в квітні-травні 2012 року.