Як накреслити сполучення.

Сполучення - це плавні перехід однієї лінії в іншу. Сполучення дуже часто застосовуються на різноманітних кресленнях при з'єднанні кутів, кіл і дуг, прямих ліній. Побудова перетину - досить непросте завдання, для виконання якої від вас буде потрібно знання певних креслярських правил.
Вам знадобиться
  • - циркуль, олівець, ластик;
  • - папір.
Інструкція
1
Існує безліч типів сполучення, для побудови кожного з яких є певні правила. Найбільш простим є сполучення прямого кута. Для побудови даного типу сполучення поставте ніжку циркуля у вершину прямого кута і проведіть дугу, що перетинає його боку. Після цього, використовуючи ці точки перетину як центри кіл, проведіть дві невеликі дуги. Знайдіть точку перетину цих дуг - вона буде центром сполучення. Поставте ніжку циркуля в даний центр і проведіть дугу, що сполучає сторони кута плавною лінією.
2
Для побудови сполучення гострого кута виберіть на кожній його стороні по дві довільні точки. Використовуючи циркуль, побудуйте з цих точок чотири невеликі дуги. Після цього з'єднайте попарно ці дуги лінією, що має з ними лише одну спільну точку, тобто побудуйте дві дотичні до них. Знайдіть точку перетину цих дотичних, яка буде центром сполучення. З даного центру побудуйте дугу, що сполучає сторони кута, використавши той же радіус, що і при побудові перших чотирьох дуг. Для побудови сполучення тупого кута користуйтеся цим же методом.
3
Щоб побудувати сполучення прямих паралельних ліній, побудуйте відрізок, їм перпендикулярний. З точок цього відрізка, що знаходяться на даних лініях, проведіть дуги, використавши радіус, довжина якого буде більше половини відстані побудованого перпендикуляра. Дані дуги утворюють фігуру, схожу на сплющений з боків еліпс. З'єднайте точки перетину цих кіл, тим самим отримуючи центр сполучення (точка перетину з перпендикуляром). Використовуючи циркуль, з отриманого центру проведіть дугу, що сполучає дві прямі.
4
Використовуючи перераховані вище інструкції, можна створити загальний алгоритм побудови сполучень: 1) знайдіть і вкажіть точки сполучення; 2) знайдіть центр сполучення; 3) накресліть саме сполучення.