Як обчислити націнку. Як вираховувати маржу.

Обчислення націнки необхідно для правильного проведення ціноутворення за окремими групами товарів і для розрахунку цін, за якими закуповуються конкуренти. Саме тому, кожен підприємець повинен знати, як можна порахувати націнку .
Інструкція
1
Врахуйте, що математично націнка на увазі під собою відсоткову (в окремих випадках - тверду) надбавку по відношенню до закупівельної ціни продукції. У свою чергу, націнка, додана до величини вартості закупа, утворює кінцеву ціну реалізації товару. Саме її оплачує споживач. При достатньому обсязі здійснених продажів, суми націнки повинно вистачати підприємству не тільки для покриття всіх супутніх витрат виробничої діяльності, а й для отримання прибутку.
2
Проводьте аналіз ціноутворення. Незалежно від того, за якими цінами ви купуєте товар у постачальників, кінцева ціна повинна, в першу чергу, влаштовувати покупців. Саме тому, при ціноутворенні немає чітких коефіцієнтів-надбавок, а розмір націнки на кожний вид продукції буде варіюватися відповідно з багатьма умовами.
3
Розрахуйте ціну продажу товару. Для цього помножте вартість закупа на відповідний відсоток надбавки (кожен вид товару має свій відсоток). Отриману величину додайте до суми закупа.
4
Обчисліть конкурентні закупівельні ціни. Для цих цілей виберіть категорію продукції для порівняння. Після цього додайте до середньої націнці даного виду товару одиницю, а потім розділіть ціну продажу фірми-конкурента на отриману суму. Порівнюючи таким чином кілька окремих товарних позицій, ви зможете отримати загальне розуміння конкурентних закупівельних цін.
5
У свою чергу, економічний сенс націнки є досить простим: при середньому обсязі продажу розміру торговельної націнки має вистачити на покриття всіх витрат продавця і на отримання ним якоїсь певної прибутку. При цьому необхідно враховувати, що реалізація одного товару на різних стадіях його руху піддається різним величинам націнок.