Як визначити анод діода.

Діод має два електроди, звані анодом і катодом. Він здатний проводити струм від анода до катода, але не навпаки. Маркування, що пояснює призначення висновків, є не на всіх діодах.
Інструкція
1
Якщо маркування немає, зверніть увагу на її зовнішній вигляд і розташування. Вона виглядає як стрілка, що впирається в пластину. Напрямок стрілки збігається з прямим напрямком струму, що протікає через діод. Іншими словами, стрілкою відповідає анодний висновок, а пластині - катодний.
2
Аналогові багатофункціональні вимірювальні прилади мають різну полярність напруги, прикладеної до щупам в режимі омметра. У деяких з них вона така ж, як в режимі вольтметра або амперметра, в інших - протилежна. Якщо вона вам невідома, візьміть діод, що має маркування, перемкніть прилад в режим омметра, після чого підключіть до діода спочатку в одній, а потім в іншій полярності. При варіанті, в якому стрілка відхиляється, запам'ятайте, який електрод діода був підключений до якого з щупів. Тепер, підключаючи щупи в різній полярності до інших диодам, ви зможете визначати розташування їх електродів.
3
У цифрових приладів в більшості випадків полярність підключення щупів у всіх режимах збігається. Перемкніть мультиметр в режим перевірки діодів - поруч з відповідним положенням перемикача є позначення цієї деталі. Червоний щуп відповідає анода, чорний - катода. У правильній полярності буде показано пряме падіння напруги на діод, в неправильній ж индицируется нескінченність.
4
Якщо під рукою вимірювального приладу немає, візьміть батарейку від материнської плати, світлодіод і резистор на один кіло. З'єднайте їх послідовно, підключивши світлодіод в такий полярності, щоб світлодіод світився. Тепер увімкніть в розрив цього ланцюга перевіряється діод, експериментально підібравши таку полярність, щоб світлодіод засвітився знову. Висновок діода, звернений до плюса батарейки - анодний.
5
Якщо при перевірці виявиться, що діод постійно відкритий або постійно закритий, і від полярності нічого не залежить, значить він несправний. Замініть його, попередньо переконавшись у тому, що його вихід з ладу не обумовлений несправністю інших деталей. У цьому випадку спочатку замініть і їх.
Зверніть увагу
Все перепайки виконуйте при знеструмленій апаратурі і виряджених конденсаторах. Діод перевіряйте в випаяному вигляді.