Як визначити номер спиць.

Кожен виріб ручної в'язки припускає використання спиць з конкретним номером. Однак далеко не всі речі для в'язання (в тому числі і гачки) на своїй поверхні мають індивідуальну калібрування, що ускладнює їх використання. Вміння самостійно визначати номер спиць допоможе умільці надалі уникнути помилок.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - калібратор для спиць;
  • - лінійка;
  • - катушечная нитка (до 10 см).
Інструкція
1
Спиці - це нехитре пристосування для ручного в'язання. Існує досить багато різноманітних спиць , які поділяються на прямі (по 2 шт. Або по 5 шт.) І кругові. Прямі, в свою чергу, бувають довгими і короткими, а також з двома загостреними кінцями або з одним (на другому варто обмежувач). Кругові спиць и зазвичай короткі і з'єднані між собою волосінню, завдяки якій знімається навантаження з рук в'язальниці. Також це дає можливість більш зручного в'язання та примірки. Проте всі спиць и об'єднує те, що вони мають встановлену калібрування, завдяки чому можна з точністю відтворювати запропоновані схеми та візерунки.
2
Товщина спиць є основоположною при виборі інструмента для в'язання. Вона позначається конкретним номером, який відображає реальний діаметр і вимірюється в міліметрах. Наприклад, спиць и № 3 мають у діаметрі 3 мм, а в спиць ах № 10 діаметр 10 мм. При виборі спиць звертайте увагу на країну-виробника (вони мають власну калібрування), а також на запропоновані в інструкції з в'язання умови. Щоб уникнути плутанини існує таблиця калібрування спиць в різних країнах, яку непогано б мати для роботи.
3
Визначити номер спиць можна кількома способами. В ідеальному випадку бажано придбати калибратор для спиць , який являє собою пластмасовий трафарет або лінійку. На них є круглі отвори різного діаметру, з вказаним поруч розміром. Для того щоб правильно визначити номер, вставте в отвір спиць у, яка повинна проходити вільно і не застрявати. Під час калібрування дії виробляєте обережно, не докладаючи фізичних зусиль. В іншому випадку після помилкових маніпуляцій отвори можуть з часом розширитися, а значить, втратити свою точність.
4
Якщо під рукою немає калібратора, то можна визначити номер спиць підручними засобами. Візьміть звичайну котушкову нитку довжиною до 10 см. Обхопіть ниткою спиць у і туго закрутіть її кінці. Потім акуратно їх розгорніть і виміряйте нитку лінійкою до закручених фрагментів. Зрозуміло, точного результату такий спосіб не дає, так як отримане значення може мати невелику похибку. Проте зазвичай це не позначається на якості в'язання.