Як малювати гравюру. Як дитині зробити гравюру.

Якщо вас надихають гравюри відомих майстрів, ви цілком можете спробувати свої сили у виготовленні гравюри в техніці «граттаж» - це імітація гравюри на щільному папері або картоні. Ви зможете виготовити її навіть з дітьми, для цього озбройтеся порадами з цієї статті.
Вам знадобиться
  • - щільний картон;
  • - фарби;
  • - кисть, губка або ватяний тампон;
  • - воскова свічка, крейда або біла глина;
  • - туш;
  • - спиця, голка або цвях.
Інструкція
1
Нанесіть на картон шар воску або парафіну. Цей шар називають «ґрунтовкою». Для неї можна використовувати не тільки віск і парафін, але й крейда, білу глину, яєчний жовток. Можете використовувати звичайну свічку. Зверніть увагу, що «грунтовка» повинна бути нанесена рівномірно по всій площі малюнка, інакше гравюра у вас не вийде.
2
Після цього нанесіть туш або фарбу. Зауважте: туш доведеться накладати в кілька шарів, тому вона спочатку буде погано лягати на віск і розтікатися. Кожен шар потрібно підсушувати, перш ніж наносити наступний. Найзручніше наносити туш широким пензлем, ватяним тампоном або губкою.
3
Почніть процарапивать загостреним предметом лінії і штрихи, які відкриють кольорову основу. Для професійних художників продаються спеціальні набори різців, а початківці цілком можуть скористатися звичайним цвяхом, спицею або іншими гострими предметами. Будьте обережні - якщо ви використовуєте тонкий картон, не прикладайте надмірних зусиль, інакше гравюра порветься.
Зверніть увагу
Дуже часто в якості фарби для заливки фону використовують гуаш, але такі гравюри будуть не дуже довговічні, тому гуаш з часом змащується і бруднить руки. Краще всього використовувати акрилові фарби: вони дуже легко розлучаються до потрібної вам консистенції, легко наносяться, швидко сохнуть, і якщо ви будете наносити один шар акрилу на іншій - вони не будуть змішуватися один з одним, утворюючи бруд, як це часто трапляється з гуашшю.
Корисна порада
Найчастіше для таких гравюр використовують білий картон і чорну туш, але ви можете поекспериментувати: спробуйте взяти кольоровий картон замість білого, або попередньо розфарбувати білий картон. Можете взяти туш або фарба не чорного, а будь-якого іншого або різних кольорів. Можете покривати чорний картон світлою фарбою. Пам'ятайте: чим незвичніше поєднання, тим оригінальніше вийде результат.