Як утримати увагу аудиторії.

Слухачі уважно стежать за такими виступами, в яких в излагаемом матеріалі постійно розкривається новий зміст. Якщо ж виступ не містить нічого нового, то воно залишається без уваги, учасники заходу починають нудьгувати. Питання про те, як викликати, а головне, утримати увагу аудиторії, часто виникає у ораторів.
Інструкція
1
Слідкуйте за тим, щоб ваша мова була логічно організованою, послідовної, обґрунтованої, несуперечливої. Підтримці уваги аудиторії сприяє подача ідей в протиставленні. Застосовуйте прийом драматизації: підійдуть наочні та емоційні зображення подій, що відносяться до тематики виступу. Вдавайтеся до провокації. Заявіть факти, які напевно викличуть незгоду аудиторії (отже, привернуть її увагу ), а потім разом зі слухачами прийдіть до конструктивних методів розв'язання проблеми.
2
Ваша мова повинна бути змістовною. Нова, невідома слухачем інформація або ж оригінальна інтерпретація раніше відомих фактів зацікавлює аудиторію.
3
Викладайте факти доступно. Робіть паузи для осмислення почутого. Слухачі повинні встигати засвоювати сказане і записувати, якщо це необхідно.
4
Включайте в свою промову терміни і поняття, визначення яких ви точно знаєте. Постарайтеся, щоб ваш виступ було дохідливим і зрозумілим. Для цього використовуйте приклади з життя, наочні посібники, художні засоби, раціонально поєднуйте теоретичні положення з фактами.
5
Використовуйте барвисті словесні образи, влучні вислови, оригінальні порівняння. Застосовуйте різноманітні прийоми викладу. Наприклад, питально-відповідний хід, діалогізацію мови, час від часу звертайтеся до слухачів, - інакше вони почнуть нудьгувати.
6
Будьте переконливі і емоційні. Щирість не тільки утримує увагу аудиторії, але і викликає співпереживання до проблеми виступи, заражає присутніх ставленням до неї. Як свідчить східна мудрість: «Хто говорить не зможе переконати нікого в тому, про що говорить, якщо у нього немає в серці те, що не сходить з язика».
7
Поєднуйте розмовну мову з невимушеною манерою викладу матеріалу. Це добре діє на слухачів, запрошує їх до спільного роздумів і розмови. Манера викладу виявляється в жестикуляції, позі оратора, виразі його обличчя і звучанні голосу. Міняйте інтонацію під час виступу. Говорите то гучним голосом, то тихим, переходячи практично на шепіт. Слухачі будуть прислухатися до вас, намагатися вловити кожне сказане слово.
8
Зовнішність має величезне значення. Одяг оратора повинна завжди бути охайним, зачіска - у порядку, руки і нігті - доглянутими, взуття - начищеної. Не допускайте ексцентричності, адже всі будуть дивитися на вас.
9
Практикуйте перед дзеркалом свої виступи. Чи не хмурьтесь, що не витати в просторі. Працюйте з мімікою. Вправляйтеся в напрузі і розслабленні м'язової мускулатури.
10
Поспостерігайте за собою. Чи вмієте ви правильно стояти? Ось оптимальна поза оратора: ноги розставлені на п'ять-сім дюймів, шкарпетки злегка нарізно, одна нога трохи виставлена попереду іншої, в руках і плечах немає напруги, шия і голова трохи висунуті вперед, живіт підтягнутий, груди виставлена.