Як навчитися довіряти.

Всі ми комусь довіряємо. Віримо у щось. І хоча деякі люди стверджують, що довіряти не можна, довірливих набагато більше. А ті, хто перебуває в опозиції, просто колись були обмануті або віддані. Життя, в якій немає місця довірі - безглузда, бо віра у щось дає нам сили не тільки для існування, а й для подальшого розвитку.
Вам знадобиться
  • - Книга "Довіра", Ф. Фукуяма, 2006;
  • - Консультація психолога.
Інструкція
1
Не бійтеся ризику і втрат. Людина, яка боїться ризикувати, ніколи не стане довіряти. Потрібно навчитися витягувати уроки з попередніх негативних дослідів, пов'язаних з довірою. Проаналізуйте ситуації, коли ви комусь довіряли і були обмануті, зробіть висновки і рухайтеся далі. Так, можливо вас не раз ще зрадять, але той ризик, на який ви йдете, довіряючи людям свої таємниці та задуми, зрештою, завжди буде виправданий.
2
Чи не чіпляйтеся за минуле, тим більше за негативний минуле, інакше боязнь довіри не дасть вам розвиватися. Залишайте в минулому всі свої колишні зв'язки і відносини. Можливо, у вас навіть виникне необхідність «викинути» назовні всі накопичене негативне. Такий викид дозволить вам побачити ситуацію з іншого, позитивної, сторони. Не думайте про те, що ви в усіх відношеннях - жертва. Поміркуйте про те, як було б краще відреагувати на ту чи іншу подію, які заходи вжити, до кого звернутися за підтримкою або допомогою.
3
Не соромтеся звертатися до психологів. Спробуйте - і ви здивуєтеся результатами! Багато хто навіть і не здогадуються, але більшість всіх наших проблем і переживань йдуть з нашого дитинства. Особливо яскравим прикладом замкнутості, агресивності або страху може бути розлучення батьків, який ви переживали в дитинстві. Ви прагнули налагодити стосунки з обома батьками, але це не вдалося, оскільки ви агресивно їх сприймали. Такі дитячі переживання як розуміння того, що батьки вас кинули, стають великими проблемами в тому віці, коли ви, можливо, вже самі стаєте батьками. Психолог допоможе вам знайти істинні причини ваших проблем. Можливо, вам потрібно буде подумки повернутися в минуле і прийняти там абсолютно інше рішення, від якого залежатиме дуже багато чого у вашому справжньої, сьогоднішнього життя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Buu-kHWGdBk