Як перевірити номер двигуна.

Завдання перевірити номер двигуна виникає найчастіше при купівлі вживаного автомобіля. Купуючи автомобіль, що побував у власності іншого господаря, просто необхідно переконатися в достовірності наданих на нього документів та відсутність у нього негативною історії.
Інструкція
1
Знайти дані про номер е двигуна на самому двигуні часом буває не так просто. Стандартно табличка із зазначенням фіксується під щупом рівня масла. Проте залежно від моделі автомобіля і дати його випуску у виробництво місцезнаходження таблички може відрізнятися. В цьому випадку доведеться вдатися до технічної документації на автомобіль, оскільки саме там буде вказано точне місцезнаходження заповітної таблички. Якщо у колишнього власника технічної документації не збереглося, її легко можна виявити у вільному доступі в інтернеті.
2
Приступаючи до перевірки придбаного автомобіля, переконайтеся в тому, що дані про номер е, зазначені в документації на автомобіль, що купується, відповідають номер у реально вказаною безпосередньо на агрегаті автомобіля.
3
В автомобільній документації номер двигуна фігурує в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (видані до 2010 року), а при відсутності цих даних у свідоцтві, номер можна подивитися в паспорті транспортного засобу.
4
Зверніть увагу, що у деяких моделей іномарок (в більшості випадків американського виробництва) номер двигуна просто відсутня і не передбачений виробником. Інформація про подібну особливості транспортного засобу також буде присутній в технічній документації на автомобіль.
5
Після того, як ви переконалися в тому, що дані, зазначені на двигуні автомобіля, і дані в документах на нього ідентичні, зверніться в будь-який підрозділ ГИБДД, де ви зможете з'ясувати, чи не числиться даний автомобіль в угоні і не розшукується чи з якихось інших причин.
6
Отримавши повну інформацію про, що здобувається автомобілі, ви зможете бути впевнені в яку здійснюють купівлю і убезпечите себе від можливих проблем, пов'язаних з минулим життям вашого старого автомобіля.
Після покупки автомобіля власнику обов'язково потрібно поставити його на облік і отримати державний реєстраційний знак. Для цього у відділ ДАІ власник ТЗ або його представник повинен надати сам автомобіль і деякі документи.
Інструкція
1
Вирушайте в найближче від місця вашої прописки підрозділ Державної інспекції безпеки дорожнього руху (ГИБДД). Необхідно, що б ви мали при собі паспорт або інший документ, що його замінює, а також документи, які засвідчують, що ви є власником ТЗ або що на вас лежать його повноваження, паспорт транспортного засобу, довідку-рахунок, видану організацією, яка продала вам автомобіль . Обов'язково повинен бути страховий поліс ОСАЦВ. А так же реєстраційні документи автомобіля, ввезеного з-за кордону і митні декларації (якщо транспортний засіб імпортного виробництва і ввозилося в країну через кордон). Буде добре, якщо ви візьмете з собою когось в помічники, ваш друг буде стояти в черзі в одному віконці, поки ви оформляєте в іншому. Черги в ГИБДД до сих пір дуже значні.
2
Заповніть заяву про реєстрацію автомобіля та видачу номерів на типовому бланку, яке вам видадуть після перевірки наданих документів. Оплатіть державне мито та збережіть всі квитанції.
3
Пред'явіть своє ТС на спеціальний майданчик огляду, де автоінспектор звірить кузовні й VIN номера автомобіля і перевірить, чи не знаходиться вона в угоні. Після чого він поставить відмітку на заяві.
4
Потім пройдіть в відділ, відповідальний за реєстрацію ТЗ та віддайте туди всі документи на машину і квитанції про оплату держмита.
5
На наступний день ГИБДД зобов'язане протягом доби оформити всі документи і підготувати державний номер для вас. Отримайте в сусідньому віконці номерний знак і кріпіть його на передбачене для нього місце на бамперах вашої машини.
6
Повідомте в ГИБДД про те, що машина встала на облік в страхову компанію. Вони зроблять необхідні позначки на вашому страховому аркуші.