Як пришити бахрому.

Бахрома, різноманітність фактури і колірної гами якої просто приголомшує, служить чудовим елементом декору традиційного прикраси штор і ламбрекенів. Також досить затребувана бахрома в якості обробки по краю одягу (наприклад, шалі або пончо), по подолу спідниць і суконь, а також по рукавах, кокетці і навіть за зовнішнім вертикальному шву штанів.
Вам знадобиться
  • - тасьма з бахромою;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - основний виріб.
Інструкція
1
Працювати з бахромою нелегко, так як вона може стягнути місце строчки. Тому, така прикраса потребує обов'язкової намітки на основний виріб. Робити це потрібно таким чином, щоб основа бахроми «сиділа» на тканині вільно, трохи з припуском, тоді при шитті вона буде менше стягувати матеріал. Тому тасьму необхідно брати з запасом, враховуючи, що вона «краде» частину тканини. Іноді пришивають контрастне за кольором прикраса, тому необхідно користуватися нитками різного кольору. У цьому випадку верхня нитка повинна відповідати тону бахроми, а нижня - кольору тканини.
2
Якщо необхідно пришити невеликий фрагмент прикраси, то краще всього зробити це звичайною швейною голкою вручну. У цьому випадку стягання тканини буде зведено до мінімуму. При декоруванні досить великої ділянки, краще користуватися швейною машиною або оверлоком. Останній варіант є найоптимальнішим, оскільки його функції дозволяють пришивати різні види прикрас без деформації основи. На звичайній машині можна зробити це за допомогою звичайної прямої строчки (допустимо подвійний) або зигзагом.
3
Бахрома по краю виробу. Підробити звичайним стібком або обмітайте край вироби рядком зигзаг. Приметайте тасьму з бахромою на лицьову сторону матеріалу з легким припуском. Якщо елемент декору широкий, то зробіть паралельну намітку на деякій відстані від першої. Прокладіть спочатку одну сходинку на машині (по верхньому краю тасьми), а потім другу. Обов'язково при цьому із зусиллям розтягуйте тканину, що допоможе уникнути сильної деформації матеріалу.
4
Бахрома в середині виробу. Іноді потрібно пришити бахрому по кокетці, зовнішнім бічним швах штанів (наприклад, костюм ковбоя). Зробіть намітку тасьми по тканині (якщо бахрома широка, то двома паралельними стібками), після чого пристрочите її на машині або оверлок, при цьому трохи розтягуючи. Так само як і в першому варіанті, можна використовувати пряму строчку або зигзаг. Останній тип строчки (за відсутності оверлока) дає меншу стягання матеріалу. Після закінчення роботи обов'язково отпарьте виріб з вивороту. Якщо бахрома має рельєфну структуру, то розгладження необхідно виробляти, підклавши під виріб м'яку основу.
Корисна порада
При шиття на машині, намагайтеся трохи розтягувати основний виріб. У цьому випадку стягання матеріалу буде зведено до мінімуму.