Як зробити автомобіль для інваліда.

Для того, щоб максимально допомогти особам з обмеженими фізичними можливостями не тільки переміщатися, але й соціалізуватися в суспільстві, звичайні автомобілі за індивідуальними замовленнями переробляють для інвалідів.
Інструкція
1
В даний час ряд автосалонів надає в якості особливих послуг установку на легковий транспорт ручного управління, яке дублює і доповнює роботу лівої ноги за допомогою однієї з рук водія. Таке ручне управління не змінює саму конструкцію машини, але дає можливість особам з обмеженими можливостями додатково користуватися при управлінні транспортним засобом руками при неможливості управлінні нижніми кінцівками.
2
Зверніться в сертифіковану компанію з технічним завданням на переробку автомобіля. Кілька фірм, що володіють відповідними документами, виробляють зміну самої конструкції машини в декількох варіантах: пристрій ручного керування автомобілем замінює праву, ліву або обидві ноги - за потребою. Крім того, можлива навіть пересилання деякими з них усіх деталей пристрою і креслень для самостійної збірки - до них додаються і документи (ліцензію і довідку-рахунок) для ГИБДД.
3
Подбайте про документації. Щоб згодом не було проблем при техогляді таких автомобілів, потрібно щоб салон, продукує переробку конструкції, володів сертифікатом або ліцензією на вироблені зміни (такий сертифікат видається науково-дослідний центром російського автопрому - НАМИ або іншою фірмою, що отримала сертифікат для установки ручного управління), застосування використовуваних пристроїв пройшло узгодження в ГИБДД. Попросіть копії цих документів, а також укладення компанії, про внесені технічні зміни.
4
Надайте в ГИБДД документ про інвалідність та довідку з медичного закладу про можливість керувати транспортним засобом, співробітники поліції оформлять необхідні свідчення, в ряді випадків - внесуть зміни в ПТС автомобіля. Після цього їзда на переробленому авто не буде суперечити існуючому законодавству.
Зверніть увагу
Існують в РФ і машини з ручним керуванням, вироблені в заводських умовах, але це стосується тільки автомобілів марок ОКА і Москвич. На заході також існують комплектації автомобілів для інвалідів, обладнані не тільки ручним керуванням - механічним або електронним - на вибір, але і трапом для в'їзду інваліда в автомобіль на візку, і електропідйомником, що дозволяє відразу пересісти з інвалідного крісло на місце водія. Але ці машини досить дороги, до того ж рідко зустрічаються, щоб легко придбати вживані варіанти.