Як перефарбувати піаніно.

Музичний інструмент, піаніно наприклад, може володіти прекрасним звуком, але його зовнішній вигляд вас не влаштовує. У цьому випадку відновите його фарбування, зробіть кілька декоративних деталей і радійте гармонії вашого інтер'єру. Фортепіано для дитячої кімнати прикрасьте яскравими аплікаціями, щоб воно не бентежило дитину своїм похмурим виглядом.
Вам знадобиться
  • - наждачний папір;
  • - грунтовка для дерева;
  • - акрилова фарба;
  • - валик;
  • - кисті;
  • - паркетний лак.
Інструкція
1
Поверхность піаніно попередньо обробіть. Зніміть старий лак і фарбу наждачним папером. Відшліфуйте піаніно дрібною шкіркою. Якщо ви виявили щілини або відколи поверхні, акуратно прошпаклюйте ці місця.
2
Підготовлену поверхню обробіть розчинником для того, щоб фарба лягла рівніше. Підберіть ґрунтовку для дерев'яних поверхонь. Вона значно покращує якість забарвлення вироби і зменшує витрату матеріалів. Нанесіть ґрунтовку і залиште сохнути згідно інструкції.
3
Візьміть білу акрилову фарбу для дерева і додайте в неї бежевий колір. Наносите фарбу акуратно маленьким валиком. Робіть тонкі шари, щоб остаточний результат обрадував вас. Щоб колір став рівним і щільним, необхідно нанести 4-5 шарів нової фарби. Наступний шар наноситься тільки після повного висихання попереднього.
4
Тепер займіться декоруванням піаніно . Приготуйте золоту акрилову фарбу. Чистим сухим валиком в хаотичному порядку нанесіть мазки в різних напрямках. Таку роботу проробляйте також шарами, їх має бути 5-6. Таким чином створюється ефект мармуру або іншого натурального каменю.
5
На аркуші паперу намалюйте стильний орнамент. Зробіть трафарет, щоб всі деталі, що наносяться на піаніно , були однаковими. Якщо ви малюєте досить добре, щоб зобразити малюнок в одному стилі на різних частинах інструменту, працюйте відразу на поверхні.
6
Змішайте фарби для отримання потрібного відтінку, який буде гармонійно виглядати на вашому піаніно нового кольору. Підійде поєднання коричневого, бежевого і золотого.
7
Нанесіть малюнок олівцем на вибрані місця інструменту. Тонкими пензлями завершите роботу. Візерунок може бути одноколірним або об'ємним - це залежить від ваших умінь і смакових уподобань.
8
Коли орнамент висохне, нанесіть на поверхню піаніно паркетний лак в 5-6 тонких шарів.
Надто захоплений іграшковим піаніно дитина може довести всю сім'ю до повної знемоги. От якби він навчився грати якісь мелодії - було б зовсім інша справа. Навчити юного піаніста можна, але для цього дорослий повинен спочатку сам освоїтися з цим нехитрим інструментом.
Вам знадобиться
  • - іграшкове піаніно;
  • - ноти для фортепіано або підручник сольфеджіо.
Інструкція
1
Дитячі піаніно бувають різних видів. Вони, наприклад, діляться на механічні та електронні. У свою чергу, механічні бувають з хроматичним звукорядом або з натуральним. У першому випадку чорні клавіші діють так само, як і на звичайному піаніно, в другому вони просто намальовані. На жаль, іграшкові піаніно практично не піддаються налаштуванню, так що вже при покупці потрібно вибирати таке, яке дає більш-менш вірний звук. Що стосується електронних піаніно, то представляють вони собою міні-синтезатори. Такі інструменти можуть мати найнесподіваніший дизайн, але суть їх від цього не змінюється. Вони дають електронний звук, а звукоряд може бути, як і у механічних піаніно, натуральним або хроматичним.
2
До піаніно зазвичай додається інструкція, в якій зазначено у тому числі і те, яка клавіша який звук повинна давати. В інструкції можуть бути і ноти нескладних п'єсок. Фортепіанна клавіатура така ж, як справжня, тільки маленька, і складається вона з однієї-двох октав.
3
На механічному піаніно з намальованими чорними клавішами можна грати тільки мелодії, написані в до-мажорі. Ви легко знайдете їх, наприклад, у підручнику сольфеджіо для першого класу дитячої музичної школи, в «Школі гри на фортепіано» або в самовчителі гри на фортепіано. Знаходяться вони на перших сторінках. З цих навчальних посібників ви дізнаєтеся і про длительностях. Дитині теж можна пояснити, скільки триває звук, позначений білим кружечком або чорним кружечком з паличкою.
4
Спробуйте зіграти п'єску на одному звуці. Це може бути, наприклад, армійський сигнал, де звуки відрізняються тільки длительностями. Оскільки клавіші маленькі, грати доведеться одним пальцем. Але інші пальці в кулак НЕ затискайте, рука в будь-якому випадку повинна бути вільною. А от дитину можна відразу привчати грати всіма пальцями. Дитяче піаніно може стати відмінним засобом для розвитку дрібної моторики.
5
Разучите мелодію, що складається з декількох звуків. Це можуть бути, наприклад, пісеньки «Волошка», «Веселі гуси», «Во саду чи, в городі». Звуки в них розташовуються поруч, великих інтервалів немає - самий підходящий репертуар для дитячого піаніно. Як правило, у всіх нотних збірниках ці мелодії надруковані на перших сторінках. Вони можуть бути і в інструкції до іграшки, і в збірнику п'єс для металофона або ксилофона. Дитині, швидше за все, доведеться просто показати, куди потрібно натискати. Але можна зробити для нього і спеціальні ноти, на зразок тих, що зараз часто використовуються для навчання грі на ксилофоні. Кожну клавішу позначте кольоровий наклейкою. П'єску запишіть кружечками того ж кольору, що і клавіші.
6
Іграшкова піаніно може бути частиною оркестру. Партія його, правда, буде дуже простий - можна грати фрагмент мелодії або брати нескладний акорд, коли мелодію веде інший інструмент. В якості соло інструменту можна взяти гітару, блок-флейту або металофон. Скрипку, акордеон або даний піаніно використовувати не варто, оскільки у них занадто гучний звук, вони просто заглушать іграшковий інструмент.