Як почати шити одяг.

Кравецька справа на перший погляд може здатися неймовірно копіткої і складною роботою. Дійсно, очевидні труднощі у створенні власних викрійок, володінні швейною машинкою, підгонці одягу по фігурі можуть відбити бажання освоїти науку шиття. Але, як і в будь-якому виробництві, у виготовленні одягу без практики і ретельного вивчення основ не обійтися.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - голки;
  • - ножиці;
  • - сантиметр;
  • - відрізок тканини;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Щоб навчитися шити з нуля, не маючи ніякого досвіду, доведеться пройти спеціалізовані курси або звернутися до досвідченого інструктора. Так ви швидко збагнете ази викрійки, ручних стібків, варіанти обробки виробу, ознайомитеся з різновидами тканин і нюансами роботи з ними. З теоретичного курсу ви дізнаєтеся основні поняття і визначення, щоб легко орієнтуватися в будь-яких готових схемах і ескізах для швейної справи. Не знаючи основ, вивчити техніку шиття практично неможливо. Після можна переходити до практичних занять.
2
Починайте шити одяг ні з готових викрійок з журналів і книг, наберіться терпіння і в першу чергу вивчіть методи побудови основ і моделювання виробів. Засвойте головну послідовність кравецького справи: побудова основи, моделювання, підготовка тканини, розкроювання, обробка деталей і їх з'єднання.
3
Переходьте до практичного вивчення технології пошиття. Потренуйтеся на простих моделях одягу - фартух, спідниця, сарафан, футболка. Якість готового виробу прямо залежить від того, як правильно зроблені обміри та викроєна модель. Згадайте просту істину: «Сім разів відміряй - один відріж». Будьте уважним при знятті мірок, це дозволить зробити правильні розрахунки та ідеальну викрійку.
4
Розкладіть елементи паперової викрійки на відріз тканини і акуратно обведіть крейдою або шматочком мила. Вирізуйте кожен елемент по зовнішній стороні лінії, так підготуйте всі частини виробу. Для зручності краю вирізаних деталей можна обробити на оверлок, але так щоб тканина не втратила своєї форми.
5
Зберіть готовий виріб по швах, приметайте. Можна приміряти вийшла річ. Вона вже прийняла потрібну форму і повинна сісти по фігурі, як належить. Якщо є недоліки, виконайте необхідні роботи по підгонці.
6
Після вторинної примірки підігнаного вироби акуратно прострочіть шви по кмітливості. Обробіть початку і кінці швів, видаліть всі стирчать нитки. Погладьте виріб, випрасувати все машинні строчки. Переходьте до нового виробу.
Що не кажи, а вбиратися жінки люблять. Хтось уміє це робити краще, хтось гірше. Але прагнення виглядати на всі сто притаманне кожній жінці, незалежно від її віку, фігури і національності. Зараз магазини одягу пропонують нам величезний вибір, проте бувають ситуації, що необхідну річ просто неможливо знайти. Та й взагалі, іноді самостійно зшити ту чи іншу річ виходить куди дешевше. Але що ж робити, якщо шити людина зовсім не вміє? Про те, як почати шити, ви зможете дізнатися з цієї статті.
Інструкція
1
Придбайте деякі книги і журнали, присвячені шиттю, а також освойте деякі відповідні інтернет-ресурси. З книг ви дізнаєтесь про основні прийомах і правилах шиття: про те, як підбирати тканини, про те, як накладати сходинку, як правильно сточувати деталі, як робити викрійки і т.д. У журналах же можна знайти безліч цікавих фасонів з додаються до них викрійками. Незважаючи на те, що ці журнальні викрійки часто звинувачують в неточності і в тому, що такі речі погано сидять, для тренувань вони підходять як не можна краще. А річ завжди можна буде трохи підігнати.
2
Навчіться правильно підбирати матеріал для майбутньої роботи. Сходіть в магазин тканин, подивіться, які бувають тканини, як вони правильно називаються, які у них фактури. Прикиньте, які тканини краще підійдуть для сукні, а які - для спідниці, які тканини краще вибрати для підкладали, а з яких можна зшити дитячий костюмчик.
3
Потім освойте всі основні шви. Пам'ятайте, що навіть якщо у вас є гарна швейна машинка, вам часто будуть необхідні і навички ручного шиття. Тому потренуйтеся на клаптиках тканини різних видів швів.
4
Починайте з простих виробів. Спробуйте, наприклад, зшити наволочку для подушки. Сукні складної конструкції залиште на потім.
5
Вчіться працювати акуратно. У такій справі, як шиття, немає незначних моментів. Тут важливо все: вміти зробити припуски на шви, вміти пропрасувати сходинку, щоб виріб виглядав акуратно і красиво, вміти зробити виточку і багато іншого. Якщо природа не наділила вас граничною акуратністю, то і цю рису в собі доведеться тренувати - без неї в шиття нікак.Ну, а головне, що вам буде необхідно при навчанні шиттю - це, звичайно, величезне бажання вчитися і створювати красиві речі своїми руками. Удачі вам!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-25qbD8wO9o