Як зібрати кластер.

Засобами MPICH2 можна зібрати кластер з будь-якою кількістю обчислювальних вузлів, число яких залежатиме від процесорів і ядер в них. Віртуальні машини слід використовувати згідно числу процесорів, не визначаючи для кожного з вузлів більше одного ЦПУ.
Вам знадобиться
  • - MPICH2;
  • - VirtualBox;
  • - MS Visual Studio;
  • - дистрибутив ОС Windows XP SP3.
Інструкція
1
Встановіть VirtualBox і зробіть віртуальну машину з ім'ям Node1. При установці Windows XP вкажіть Node1 як ім'я комп'ютера і визначте його в робочу групу Workgroup. Ім'я користувача і пароль можна вписати будь-які.
2
Перейдіть до властивостей віртуальної машини і переведіть тип підключення в положення «Мережевий міст». Для параметра «Ім'я» вкажіть мережевий адаптер комп'ютера, підключеного до мережі.
3
Запустіть Node1 та встановіть програму MS Visual Studio, версія якого повинна бути не нижче 2003. Встановіть MPICH2. Для активації мережевого сервісу з паролем samplepassword (може бути будь-яким) відкрийте консоль і введіть команду: cd C: Program FilesMPICH2? Insmpd -install -phrase samplepassword
4
Щоб додаток MPICH2 мало права на виконання завдань на віртуальній машині від імені вашого користувача, введіть команду: mpiexec -register.После введення логіна і пароля права будуть задані.
5
В налаштуваннях мережевого адаптера вкажіть як IP-адреси віртуальної машини статична адреса, а потім перейдіть до її клонуванню.
6
Створіть нову віртуальну машину з ім'ям Node2, не забувши в процесі зняти прапорець з пункту «Завантажувальний жорсткий диск». Після завершення створення машини відкрийте в її властивостях вкладку «Носії» і додайте жорсткий диск командою «Вибрати існуючий диск».
7
Знайдіть диск віртуальної машини Node1 за адресою C: ПользователіІмя облікової запісіVirtualBox VMsNode1Snapshots. У цій папці шуканий диск буде останнім за датою створення файлом з розширенням .vdi.
8
Вимкніть машину Node 1 і запустіть Node2. Як ім'я комп'ютера вкажіть Node2 і задайте IP-адресу, відмінний від наявного.
9
Після цього ви можете зробити на своєму комп'ютері додаткові вузли. Встановіть на нову віртуальну машину VirtualBox і скопіюйте в неї директорії VirtualBox і VirtualBox VMs з вашого профілю. Після цього автозаміні виправте всі шляхи до профілю користувача в файлах VirtualBoxVirtualBox.xml-prev і VirtualBoxVirtualBox.xml нової машини.