Як створити формат djvu.

Формат DJVU ідеально підходить для зберігання даних сканованих зображень у вигляді багатосторінкових документів. Це набагато економить місце на будь-якому носії, оскільки файли виходять дуже компактними.
Вам знадобиться
  • - підключення до інтернету;
  • - документ для обробки.
Інструкція
1
Відскануте потрібний документ і збережіть його у форматі JPEG або GIF. Пронумеруйте кожну збережену картинку, щоб потім у процесі роботи не виникло плутанини.
2
Зайдіть на сайт www.djvu.ru і скачайте програму DjVSolo у версії v3.1. Дана програма абсолютно безкоштовна, а її інтерфейс дуже зручний і зрозумілий в роботі.
3
Відкрийте в скачав програмі першу картинку сканированного документа. Виконайте команду Edit/Append Page (s) і додайте по порядку всі інші зображення цього документа.
4
Після того, як всі картинки будуть завантажені, виконайте команду File/Encode As DjVu. Через короткий проміжок часу файл буде збережений на власній території вже в форматі DjVu. Але при збереженні створеного документа, вкажіть вихідне дозвіл і тип спочатку завантажених зображень. Великий плюс роботи з даною програмою в тому, що обсяг результуючого документа виходить майже в 35 разів менше, ніж обсяг вихідних картинок, а якість зображення, як на комп'ютері, так і при друку нітрохи не гірше. Ця програма дає можливість створення документів будь-якого розміру.
5
Документи в форматі DjVu можна створювати, використовуючи й інші програми, наприклад Any2djvu. Різниця лише в тому, що в цьому випадку можлива робота тільки з відсканованими зображеннями невеликого розміру, оскільки є обмеження в оброблюваної інформації і потрібно більше часу. Для початку роботи скачайте цю програму на тому ж ресурсі, що і DjVSolo.
6
Принцип роботи такий же, як і в попередній програмі. Завантажуєте файл у форматі JPG або GIF, редагуєте і зберігаєте в потрібному місці. Але документ, отриманий на виході за допомогою цього ресурсу, буде на 10-15% об'ємніше, ніж при роботі з DjVSolo. Якість при цьому таке ж гарне. Цю програму краще використовувати для створення невеликих брошурок.