Земельний пай: Як придбати і оформити власність.

Для того щоб власник земельного паю був визнаний повноправним власником земельної ділянки за законом, потрібно правильно виконати всі процедури державної реєстрації земельного паю. Якщо частка землі спочатку належить вам, то оформлення земельного паю у власність пройде досить легко, а от якщо ви тільки хочете купити частку земельної ділянки, то доведеться трохи попрацювати, збираючи потрібні документи.
Вам знадобиться
  • - довіреність на право користування паєм;
  • - протокол зборів;
  • - документ про оцінку земельної ділянки.
Інструкція
1
Спочатку потрібно придбати земельну пай у власність. Робиться це так: оформляєте довіреність і завіряєте її нотаріально. Після цього ви стаєте власником частки землі.
2
Самое трудомістка справа в покупці паю - це виділення кордонів землі. Першим ділом ви повинні розклеїти оголошення або дати оголошення в місцевих газетах про те, що проводяться збори власників землі з метою виділення меж ділянки. І обов'язково вкажіть дату, час і місце проведення зборів.
3
На зборах ви повинні вибрати ділянка, межі якої будете встановлювати. Всі учасники зборів повинні поставити свій підпис, як підтвердження того, що ця ділянка належить вам і з його кордонами всі згодні. Через місяць ви отримаєте протокол зборів, в якому будуть всі дані про ділянку і підписи інших власників часткової власності.
4
Тепер потрібно оцінити свою земельну ділянку. Для цього запросіть геодезистів, які після закінчення процедури оцінки видадуть відповідний документ.
5
Тепер можна отримати документ, який говорить про те, що ця ділянка дійсно ваш, що він оцінений і його розміри встановлені. Для отримання такого свідоцтва ви повинні звернутися в місцеву адміністрацію.
6
На закінчення ви повинні пройти процедуру переуступки права власності. Зберіть всі документи, отримані в процесі оформлення землі у власність, і здайте їх в реєстраційну палату. Через місяць ви отримаєте офіційний папір, про те, що ви власник паю і повні права на розпорядження земельною ділянкою.
7
Якщо хтось з учасників зборів буде проти виділених меж або розташування вашої ділянки, то ви не зможете отримати наступні документи. Це питання доведеться врегулювати безпосередньо з людиною, що відмовилися поставити свій підпис на зборах.
Корисна порада
Якщо є можливість, вибирайте ділянку розташований поблизу водойм або доріг і населених пунктів. Такі ділянки оцінюються дорожче.
Земля, яка позиціонується як об'єкт нерухомості, в обов'язковому порядку повинна бути оформлена відповідно юридичним нормам законодавства. Її можна продати, закласти, здати в оренду та ін. Консультації з питань купівлі земельних паїв, переведенню їх з часткової власності у власність приватну повинні проводитися професійними юристами.
Інструкція
1
Придбайте земельну частку шляхом оформлення генеральної довіреності безпосередньо від власника обумовленої спільної часткової власності. Завірте довіреність у нотаріуса. Завбачливо вкажіть максимальний термін на 3 роки з правом передоручення. Зробіть дві копії довіреності на всі повноваження по земельній частці.
2
З метою зменшення ризику складіть заповіт. Так ви отримаєте всі права на земельну частку і зможете розпоряджатися нею з особистої потреби.
3
Опублікуйте в місцевій пресі оголошення про те, що проводяться збори учасників спільної часткової власності. Винесіть повістку: визначення місця положення земельної ділянки, що виділяється з наявних земель сільськогосподарського підприємства.
4
В ході зборів узгодьте з учасниками часткової власності вибране положення своєї земельної ділянки. Протягом місяця після зборів візьміть копію протоколу зборів, на якому були присутні учасники спільної часткової власності. Протокол визначає положення вашого паю на місцевості і ваше право на його виділ.
5
Тепер зверніться в геодезичну компанію. Нехай фахівці проведуть обмір вашої ділянки щоб отримати кадастровий паспорт. На даному етапі ви можете зіткнутися з певними труднощами. Земля характеризується «вартістю в баллогектарах» залежно від економічної цінності сільгоспвиробництва. Так, рілля цінується високо, а сінокіс має низьку цінність. В результаті, чим нижче баллогектарность, тим більше га землі ви можете виділити в порівнянні із заявленою площею в земельній частці. Навпаки, зі збільшенням баллогектарності, менше виділяється землі в порівнянні із заявленою площею в земельному паї.
6
Зберіть: довіреність на розпорядження земельним паєм, копію протоколу зборів, ваше земельна справа і новий кадастровий паспорт. Тепер перейдіть до наступного етапу: здайте документи на реєстрацію, щоб отримати свідоцтво про власність. Якщо ви власник, значить, купівлю можна вважати завершеною, ви отримали документ, що визначає ваше право власності на земельну пай , в іншому випадку залишається оформити переуступку права.