Печериці: Як виростити їх в домашніх умовах. де купити грунт для грибів.

Вирощування грибів - це не тільки цікаве заняття, але і досить прибуткова справа. Печериці ростуть добре в тепличних умовах і дають високий урожай протягом усього року, якщо в приміщенні зберігається плюсова температура.
Інструкція
1
Підготуйте грунт в теплиці до посіву. Якщо у вас неродючий земля, то привезіть частина ґрунту з лісу і висипте її поверх тієї, що є. Також додайте і трохи тирси або торішнього листя. Прогрійте теплицю до 20-22 градусів, можна і трохи менше. Якщо буде холодно, то гриби не будуть сходити.
2
Купіть міцелій (спори). Продається він в спеціалізованих магазинах. Якщо ви не знайшли насіння шампіньйонів, то купіть кілька кілограмів грибів. Подрібніть їх і залийте водою, температура якої близько 35 градусів. Настоюйте добу, після чого процідіть через друшляк з крупною сіткою. Усі спори, з яких і виростають гриби, залишаться у воді.
3
Пролийте грунт грибним «настоєм». Зверху злегка присипте землею. Прикрийте посадки целофановою плівкою. Через 3-4 дні полийте посадки. Молоді грибочки ви побачите приблизно через 1-2 тижні. Якщо ви придбали міцелій, то рівномірно розсипте його по всій поверхні землі. Не потрібно сіяти занадто рідко - частина спір не проросте.
4
Щойно печериці зійдуть, починайте поливати їх щодня. Намагайтеся занадто не заливати грунт водою - коренева система загніет.
5
Збирайте гриби по мірі їх росту. Слідкуйте, щоб вони не перестигати. Якщо сходів не дуже багато, а ви хочете отримати більший урожай, то залиште кілька грибів, що не будете збирати. Спори з них потраплять в землю і дуже скоро проростуть. Зазвичай в перший рік урожай виходить невеликим, але поступово збільшується.
6
Якщо у вас опалюваної теплиці, вирощуйте печериці будинку в пластикових ящиках або в підпіллі. Звичайно, урожай буде невеликим, але для приготування їжі цього буде цілком достатньо.
7
Коли печериці погано ростуть, варто пошукати причину. Це може бути як низька родючість грунту, так і недолік вологи. Також зверніть уваги і на температуру в приміщенні.