Як поправитися при діабеті.

Розвиток цукрового діабету обумовлено або недостатнім виробленням інсуліну острівковими клітинами підшлункової залози, або нездатністю організму використовувати цей інсулін. Глюкоза є основним джерелом енергії в організмі, а процес її надходження в клітини має життєво-важливе значення. У відсутності вільної або що у запасі глюкози клітини змушені займатися розщепленням жирів і білків, щоб задовольнити потреби організму в енергії. Такий процес може привести до смертельного результату.
Інструкція
1
Перш ніж приймати якісь заходи для зміни своєї ваги, необхідно визначити, який саме у вас діабет. Для цього зверніться за допомогою в лікарню і обов'язково проконсультуйтеся з медиками. Прислухайтеся до їхніх порад, лікарі дадуть вам всі потрібні рекомендації про те, як правильно харчуватися, які продукти вживати в їжу і допоможуть скласти правильний режим харчування.
2
Постарайтеся навчитися керувати рівнем цукру в організмі. Ваш організм повинен отримувати інсулін в такій кількості, яка йому потрібна. Так як властивості деяких продуктів схожі на властивості інсуліну, значить, вони повинні стати повсякденними компонентами раціону на вашому столі.
3
Харчування при діабеті має бути частим 5-6 разів на день. Продумуйте на кожен день меню, враховуйте в ньому процентне співвідношення жирів, білків і вуглеводів. Не забувайте про калорійність вашої їжі.
4
Складіть для себе таблицю з продуктами харчування. Розділіть їх на три частини: важливі і потрібні для організму, продукти, які можна вживати, але в обмеженій кількості і ті, які є зовсім не можна.
5
При цукровому діабеті корисна юшка з пшениці, ячмінний відвар, маринади і холодці, свіжа риба. Вживайте в їжу пророслі паростки пшениці, сою, часник, квасоля, топінамбур, чорницю, сирі овочі і брюссельську капусту. Для полегшення перетравлювання жирів необхідно додавати в їжу прянощі, за винятком пекучого перцю.
6
Замість цукру потрібно їсти плоди кизилу, ожини, малини, висушені і розмелені плоди цикорію. Натуральний мед є джерелом багатьох корисних речовин.
7
Бажано пити різні свіжі соки в необмеженій кількості. Дуже корисні соки кислого граната, шовковиці, сливи, сік огірка, змішаний з соком подорожника блошиного, а так же відвари з шипшини та звіробою.
Корисна порада
Дуже корисно пити чай з листя суниці, малини, ожини.