Як визначити групу крові по батькові.

Група крові є важливою ознакою, що передається у спадок. Вона не змінюється протягом усього життя і залежить від наявності чи відсутності антигенів А і В в еритроцитах. Знання групи крові може стати в нагоді в екстреній ситуації, проте не завжди потрібно здавати аналіз, щоб визначити її. У ряді випадків групу крові можна обчислити, знаючи групи матері і батька.
Інструкція
1
Традиційним принципом поділу крові на групи є система АВ0. Названа вона так не випадково. Якщо в еритроцитах людини відсутні антигени А і В, значить в його жилах тече кров першої групи (00). Наявність антигену А свідчить про те, що кров людини відноситься до другої групи (АА або А0). Антиген В є ознакою третьої групи (ВВ або В0). А присутність обох антигенів робить людину володарем рідкісної, четвертої групи крові (АВ).
2
Знаючи групи крові батьків, можна припустити (а в деяких випадках визначити з достовірністю 100%) групу крові дитини. Якщо у батька і матері перша група (00), дитина обов'язково успадкує її. Інших варіантів в даному випадку не може бути, тому що антигенів А і В, відсутнім в еритроцитах батьків, взятися в крові дитини просто нізвідки. Однак не завжди у матері з нульовою групою буде такою ж дитина. Якщо батько має групу А0 або В0, малюк може успадкувати її. Тими ж характеристиками (А0 або В0) буде володіти кров дитини, народженої від батька з четвертою групою.
3
Якщо у матері друга група крові , а у батька перша, дитина може успадкувати тільки їх. Крім того, за законами генетики вони ж можуть вийти у малюка, навіть якщо обоє батьків мають групу А0. Ще більш цікаві комбінації можливі у дитини від матері А0 і батька В0: в цьому випадку група крові може бути абсолютно будь-який. А от діти від батьків з другою і четвертою групою можуть успадкувати будь-яку, крім першої.
4
А що якщо у матері третя група? І в цьому випадку група крові дитини може вийти будь-який в залежності від групи батька. Якщо він володар нульовий або третьої, малюк також може мати 00, В0 або ВВ. Якщо у батька друга, у дитини можливі будь-які варіанти. А якщо четверта - малюк народиться з будь-якою групою, крім нульовий.
5
Якщо у мами рідкісна група АВ, а у батька - нульова, діти не успадкують ні ту, ні іншу. У такій ситуації можливі лише друга і третя групи. Якщо у тата 2, 3 або 4 група, малюк може народитися з однією з них.
6
Знаючи групи крові матері і батька, можна тільки припустити групу крові дитини. Визначити її точно можливо лише за допомогою лабораторного аналізу.
Зверніть увагу
Як визначити, яка група крові у дитини? Звичайно, самий надійний спосіб дізнатися групу крові вашого малюка - це зробити аналіз. За результатами аналізу ви дізнаєтеся і групу крові, і резус-фактор. Але при бажанні можна «прикинути» групу крові дитини ще до її народження, знаючи групи крові його батьків.
Корисна порада
Де і як визначити групу крові? Зрозуміло в лабораторії, більше, на жаль, ніяк. Якихось особливих призначень для цього не потрібно. Просто приходьте до дільничного терапевта і пояснюєте йому своє бажання.