Як включити блок живлення.

Комп'ютерні блоки харчування форм-факторів AT і ATX можна використовувати і поза обчислювальних машин для харчування навантажень різного призначення. Спосіб управління режимом роботи блоку залежить від його типу.
Інструкція
1
Перед початком роботи переконайтеся в тому, що навантаження, яку ви збираєтеся живити, розрахована на одне з наступних напруг: 3,3 В, 5 В або 12 В. У блоків типу AT першого з цих напруг немає. Також навантаження не повинно бути чутлива до перешкод, що виникають при роботі імпульсних перетворювачів, і не повинна споживати більший струм, ніж той, на який розрахований джерело.
2
Хоча б трохи навантажите пятівольтового ланцюг, інакше всі інші вихідні напруги можуть виявитися завищені. Для цього добре підійде 12-вольта лампочка потужністю близько 3 ват - при харчуванні напругою в 5 В вона працюватиме на зниженій потужності. Підключіть її між червоним і чорним проводами. Дуже старі блоки вимагають значно більшої постійного навантаження - без неї вони виходять з ладу.
3
Блок типу AT вимагає безпосередньої комутації напруги мережі двополюсним вимикачем, що входять до його комплект. Зазвичай він вже підключений - перевірте правильність його приєднання за схемою, зазначеної на корпусі джерела. Якщо ж вимикач не підключений, приєднаєте його по тій же схемі. Врахуйте, що неправильне його підключення загрожує замиканням живильної мережі. Незважаючи на наявність ізоляційних трубок, додатково обмотайте вимикач ізолентою.
4
Джерело типу ATX обладнаний спеціальним перетворювачем чергового харчування малої потужності. Він виробляє всього одна напруга, рівне 5 В, при струмі навантаження до 0,5 А. Це напруга присутня на бузковому проводі навіть тоді, коли блок знаходиться в черговому режимі. Щоб включити блок харчування, воспользуйесь іншим проводом - зеленим. Замкніть його на чорний, і блок почне виробляти інші напруги. Якщо відсутній навіть напруга чергового харчування, включите блок загальним вимикачем, розташованим прямо на його корпусі.
5
Напруги для харчування навантажень знімайте з проводів наступних квітів: 3,3 В - оранжевого, 5 В - червоного, 12 В - жовтого. Загальний провід - чорний. Не допускайте проходження по одному і тому ж провіднику струму більше 10 А. Врахуйте, що вихід на 3,3 В не обладнаний захистом від короткого замикання.
6
Якщо напруга чергового харчування навіть трохи зросла відносно номіналу, віддайте блок в ремонт. Чи не ремонтуйте його самі, якщо не маєте досвіду роботи з високовольтними пристроями.
Зверніть увагу
Усередині блоку живлення маються високовольтні ланцюга. Навіть після відключення джерела від мережі конденсатори здатні довго зберігати заряд.