Як почистити колонку. Як чистити автомобільні колонки.

Пил всередині акустичної системи здатна помітно погіршити її якість звучання. Коли ж вона покрита зовні брудом, погіршується її зовнішній вигляд. Якщо колонку почистити, вона буде і виглядати, і звучати як нова.
Інструкція
1
Вимкніть від мережі підсилювач або інший пристрій, до якого підключена акустична система. Знайдіть на колонці ззаду дві клеми: чорну і червону. Зверніть увагу, що до однієї з них приєднаний провідник з міткою - запам'ятайте, до якої саме. Посуньте важелі і витягніть з клем дроти.
2
Для чистки колонки зовні використовуйте шматочок тканини без ворсу, злегка змочений мильним розчином. Не допускайте попадання води всередину акустичної системи. Можна також використовувати спирт (не так на будь-яких поверхнях - деякі він псує), але ні в якому разі не ацетон, бензин, перекис водню, і т.п. Також не можна застосовувати замість тканини папір - залишаться сліди входять до її складу волокон. Після очистки дайте поверхні повністю висохнути.
3
Щоб відкрити колонку і почистити її зсередини, спочатку зніміть з неї грати. Іноді для цього за неї достатньо просто потягнути, іноді потрібно викрутити декілька гвинтів. Очистіть від пилу внутрішню поверхню решітки за допомогою вентилятора, так само поступите і з простором, розташованим під гратами. Пилосос, навіть якщо він малопотужний, застосовуйте з великою обережністю - він може пошкодити дифузори динамічних головок, захисну тканину. Якщо на диффузорах відсутні пилозахисні ковпачки (сьогодні таке зустрічається дуже рідко), продміть зазори між магнітами і каркасами котушок гумовою грушею.
4
Тепер знайдіть гвинти, які утримують кришку колонки. Вони можуть знаходитися як спереду, під гратами, так і ззаду. Виверніть їх, зніміть кришку, не допускаючи пошкодження провідників, продміть акустичну систему вентилятором зсередини, потім закрийте. Щоб уникнути попадання пилу в легені, що не нахиляйтеся над місцем обробки, або застосовуйте респіратор.
5
Зберіть акустичну систему в зворотному порядку, потім відтягніть клеми і підключіть до них дроти в правильній полярності. Відпустіть клеми, і вони зафіксуються. Перевірте роботу колонки.
Зверніть увагу
Не допускайте роботу аудіосистеми з одного колонкою або без колонок, а також коротких замикань.