Як підключити контактор.

контактори називається потужне реле, зазвичай використовуване для комутації трифазних електродвигунів. Деякі з таких реле, крім трьох силових контактних пар, мають допоміжні, призначені для дистанційного контролю стану і самоблокировки.
Інструкція
1
Клеми контактора, розташовані поблизу дна, використовуйте для приєднання провідників до обмотки. Попередньо переконайтеся, що обмотка розрахована на ту напругу і той рід струму (постійний або змінний), при яких вона буде експлуатуватися. Чи не переплутайте ці характеристики з параметрами ланцюга, яку контактору належить коммутировать - вони один до одного ніякого відношення не мають. Врахуйте, що на самому приладі параметри котушки можуть бути і не позначені, адже це змінний елемент. При необхідності розберіть контактор, прочитайте параметри обмотки, потім зберіть в зворотному порядку. Якщо котушка не підходить, її можна замінити іншою, що має інші характеристики, але ті ж габарити. Неправильний вибір роду струму небезпечний для котушки майже в тій же мірі, що і неправильний вибір напруги.
2
Переконайтеся, що контактор працездатний - подайте на котушку напруга, і сердечник втягнеться. Візьміть омметр і перевірте, чи всі контактні групи замкнулися. Також перевірте, чи відбулося замикання або розмикання (в залежності від типу приладу) малопотужних контрольних контактних груп. При відключенні живлення котушки будьте обережні, навіть якщо вона харчується низькою напругою - можливий сплеск самоиндукции.
3
При установці контактора в схему підключіть котушку до ланцюга управління, потім на три вхідних клеми подайте напругу від ввідного автомата, а до трьох вихідним, розташованим з протилежного боку, підключіть електродвигун. Спосіб з'єднання його обмоток (зіркою або трикутником) повинен залежати від напруги живлення. Простежте, що контактні пари розташовані так, що при втягуванні сердечника кожна з фаз буде з'єднана з відповідним контактом двигуна. Слабкострумові контактні пари підключіть до ланцюгів контролю. Якщо необхідна самоблокировки, ту з нормально розімкнутих пар, яка не задіяна в ланцюгах контролю, підключіть паралельно кнопці включення, а в розрив ланцюга управління включите кнопку відключення з нормально замкнутими контактами.
4
Подайте напругу на схему. Увімкніть обмотку контактора, і двигун почне обертатися. Потім відключіть його, і його швидкість буде падати. Незабаром вона впаде настільки, що можна буде помітити, куди він обертався. Якщо виявиться, що напрямок обрано невірно, при знеструмленій ланцюга і повністю зупиненому двигуні поміняйте місцями будь-які дві фази, після чого повторіть перевірку напрямку обертання.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою. Остерігайтеся сплесків самоіндукції, а також взаємодії з рухомими частинами.