Як виміряти тиск без приладу. вимір артеріального тиску обручкою.

Якщо у вас погане самопочуття, то перше, що спадає на думку - це виміряти артеріальний тиск . А за результатами вимірювання - вжити заходів по його нормалізації. Звичайно, добре б для цього скористатися тонометром. Однак при його відсутності не треба впадати у відчай - вимірювання тиску з великою часткою достовірності результатів можна провести і без нього.
Вам знадобиться
  • - обручка, голка або гайка;
  • - вовняна нитка, ланцюжок, х/б нитка або довгий волосся;
  • - дерев'яна 20-сантиметрова лінійка або гнучкий сантиметр.
Інструкція
1
При вимірюванні артеріального тиску необхідно дотримуватися деяких правил. Виключіть чинники, що впливають на зміну тиску. Не паліть, утримайтеся від вживання міцного чаю, кави, алкогольних напоїв, що не застосовуйте симпатомиметики, краплі для очей і носа.
2
Розпочніть вимірюванню артеріального тиску через кілька хвилин після сечовипускання і не раніше, ніж через годину після їди. Після фізичної роботи або емоційного навантаження відпочиньте 15-30 хвилин. Перед вимірюванням тиску нормалізуйте своє дихання, зробивши 5-6 глибоких вдихів.
3
Приготуйте дерев'яну лінійку довжиною не менше 20 см або гнучкий сантиметр з розподілами, рівними 10 мм. Візьміть золоте кільце, просмикніть крізь нього вовняну нитку довжиною від 10 до 20 см. Можна скористатися штопальної голкою з ниткою тієї ж довжини. Навіть гайку з довгим волосом можна використовувати як виска.
4
Нащупайте правою рукою пульс на зап'ясті лівої руки. Лінійку покладіть на руку таким чином, щоб нульова позначка збіглася зі знайденим пульсом - це буде початок відліку.
5
Тримайте ліву руку з лінійкою на стійкій горизонтальній поверхні. Рука повинна розташовуватися на рівні серця. Правою рукою ведіть виска в 5 мм над лінійкою, від зап'ястя до ліктьового згину. Процедуру вимірювання тиску проводите не поспішаючи.
6
Через деякий час побачите, як схил розгойдується перпендикулярно лінійці. Подивіться і запам'ятайте, на якій позначці це відбулося. Помножте дане значення на 10. Наприклад, 8 см х10 = 80. Це величина вашого нижньої діастолічного артеріального тиску в мм рт. ст.
7
Ведіть далі схил вздовж лінійки. Через кілька сантиметрів він знову почне розгойдуватися з боку в бік, показуючи значення верхнього систолічного артеріального тиску.
8
Візуально гіпертоніка можна визначити по розчервонілий особі, великого живота і почервоніння очей. У нього з'являються шум у вухах, блискучі «мушки» перед очима, задишка. Людини зі зниженим тиск м характеризує невиразне, бліде, худорляве обличчя. Навіть при повноцінному сні у гіпотоніки часто виникає почуття втоми, слабкість, погіршується пам'ять.
9
Згідно прийнятої в 1999 році ВООЗ класифікації артеріального тиску, нормою є оптимальне тиск - 120/80, нормальне - менш 130/85 і підвищене нормальне - 130-139/85-89. Виявивши у себе підвищення або пониження артеріального тиску, зверніться за консультацією до лікаря.