Як розрахувати металоконструкцію. Як розрахувати міцність конструкції.

Металоконструкція - це споруда, виконана з металу. Розрізняють будівельні, промислові, сільськогосподарські металоконструкції, важкі і легкі, внутрішні і зовнішні, бар'єрні і захисні. Проектування і розрахунок таких є важливим моментом, від якого залежить їх міцність і надійність.
Вам знадобиться
  • - всі можливі розміри металоконструкції, зазначені в проекті або на кресленні передбачуваного побудови;
  • - перерізу;
  • - сполучення;
  • - навантаження;
  • - спеціальне програмне забезпечення.
Інструкція
1
Для розрахунку металоконструкцій використовуються дані певних комбінацій навантажень. Останні можуть бути динамічними і статичними.
2
Статичні навантаження в певному положенні діють постійно і спрямовані по вертикалі, тому їх ще називають гравітаційними.
3
Динамічні навантаження можуть виникати, зникати, міняти місце і силу додатки. До них відносять вітер, опади, температурні коливання.
4
Щоб розрахувати міцність металоконструкції, візьміть значення максимально діючої на спорудження сили, яке визначається відповідно до технічних умов, і помножте на коефіцієнт запасу. Якщо відсутні вібронагрузкі, то цього достатньо для розрахунку.
5
Проведіть розрахунок за методом граничних станів. Перше граничний стан - це несуча здатність металоконструкції. При досягненні цього стану спорудження терпить зміни своєї форми або втрачає здатність чинити опір зовнішнім впливам.
6
Умова для першого граничного стану виглядає так: N? Ф, де N - це зусилля в елементі конструкції, а Ф - граничне зусилля, визначальне опір елемента. При другому граничному стані з'являються неприпустимі коливання або деформації. Його умова:? ? ? Пр, де? - Це деформація конструкції в результаті зовнішніх впливів, а? Ін - гранична деформація.
7
Третє граничний стан характеризується появою тріщин, при яких подальша експлуатація конструкції неможлива. Для цього граничного стану використовують формулу: е? ЄПР, де е - це розкриття тріщини.
8
Скористайтеся програмами для розрахунку металоконструкцій, такими як «Каркас» (з колекції SCAD), MSC.Software, Nastran, Lira, ANSYS та іншим софтом для інженерних розрахунків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HrrpDTtbyU0
Зверніть увагу
Основні вимоги норм розрахунку полягають в тому, щоб значення деформацій, напруг і розміри тріщин, можливість яких враховується при розрахунку міцності металоконструкцій під впливом зовнішніх факторів, не перевищували граничних значень. Ці значення визначаються нормативними документами, такими як «Будівельні норми і правила», а також технічними умовами проектування.
Корисна порада
Щоб не помилитися в підрахунках і врахувати всі можливі випадки, доцільно звернутися до експерта-проектувальнику, який на основі ваших даних якісно зробить розрахунок металоконструкції.