Як лікувати суглоби у собак.

Собака з часом починає сприйматися як справжній член сім'ї. З улюбленим вихованцем приємно проводити час, відправлятися в походи, гуляти вечорами. Але іноді господар може зауважити, що рухова активність приносить тварині не звичну радість, а біль і дискомфорт. Причина проблеми - артрит суглобів: серйозне захворювання, що вимагає тривалого лікування.
Вам знадобиться
  • - медикаменти;
  • - вітаміни;
  • - грілка.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся з ветеринаром. Розкажіть лікарю про всі симптоми і виявлених проблемах. Починати будь-яке лікування необхідно лише після докладного дослідження і необхідних аналізів.
2
Змініть раціон харчування вашої собаки. Необхідно відмовитися від сухих кормів, які містять занадто більше кількість вуглеводів і крохмалів. Не давайте тварині картопля, злаки, помідори, баклажани, оскільки ці продукти можуть спровокувати загострення захворювання. Урізноманітніть меню вашого улюбленця жирною рибою сімейства лососевих, вареними хрящами, зеленню. Що стосується м'ясних консервів, уважно вивчайте їх складу. Віддавайте перевагу готовим консервованим кормів з нежирного м'яса і птиці.
3
Зробіть так, щоб собака отримувала достатню кількість фізичного навантаження. Це можуть бути регулярні прогулянки, плавання, рухливі ігри на повітрі. Головна мета рухової активності - не допустити появи зайвої ваги і допомогти тварині зберегти гнучкість. При цьому ні в якому разі не перевтомлюйте собаку: надмірна втома може спровокувати ускладнення.
4
Регулярно проводите курс вітамінотерапії. Підберіть препарат, багатий вітаміном С, але не аскорбінову кислоту в чистому вигляді. Ідеальний варіант - аскорбат кальцію. В якості пиття пропонуйте своєму вихованцеві відвари глоду, кропиви, кореня Юккі, солодки. Подібні речовини надають яскраво виражену протизапальну дію і при регулярному застосуванні можуть максимально відстрочити використання терапевтичних засобів.
5
Після консультації з ветеринаром підберіть медикаментозну терапію. Один з ключових препаратів для лікування артриту у собак - глюкозамін. Ця речовина виробляється хрящової тканиною і входить до складу синовіальної рідини, яка і забезпечує «змазування» суглоба. Додатковий прийом ліків, що містять глюкозамін (Катрофен, Артроплекс, Хондроитин Сульфат, Терафлекс, Стопартріт), сприятиме відновленню хрящової тканини суглобів і зняттю симптомів артриту.
Корисна порада
За відсутності гострих запальних процесів влаштовуйте вихованцеві прогрівання. Наприклад, накладайте грілку на проблемні місця. Якщо тепло буде приносити полегшення собаці, вона сприйме подібну терапію з радістю.