Як подружити кошеня з собакою.

Більшість тварин у дикій природі намагається уникати спілкування з представниками інших видів. Різні домашні вихованці також не завжди здатні уживатися під одним дахом. Як же подружити з собакою маленького кошеняти?
Інструкція
1
Якщо, маючи дорослу собаку, ви вирішили принести в будинок кошеняти, врахуйте, що для більшості тварин це є стресом, а іноді й серйозною небезпекою. Як правило, господарем почувається домашній улюбленець, що з'явився у вашій родині першим. Простіше, коли ваша собака правильно вихована і відрізняється урівноваженим, компанійським вдачею. Такий пес зможе ужитися з будь живністю, можливо, він навіть подружиться з кошеням. Кішки - набагато більші індивідуалісти, але і вони можуть бути стерпними сусідами для інших вихованців.
2
Справжня дружба між тваринами різних видів зустрічається дуже рідко. Але взаємна терпимість, загальний інтерес у вигляді спільних ігор, відсутність конфліктів між домашніми вихованцями цілком реальні. Однак деякі запобіжні заходи обов'язкові. Контролюйте процес першого знайомства кошеняти з собакою . Чи не примушуйте вихованців, дайте їм можливість спочатку вивчити один одного на деякій відстані, а потім спокійно обнюхатися.
3
Виділіть для кожної тварини своє місце для сну і відпочинку, свою миску для їжі, щоб не допускати між ними конфліктів у боротьбі за власність. Спочатку годуєте вихованців в одній кімнаті, але в різних місцях. Таким чином домашні улюбленці будуть поступово звикати до запаху один одного, пов'язуючи його з чимось позитивним. Собаки, як правило, поїдають корм швидше, залишаючи свою миску порожній. Кішки ж часто вже не доїдають їжу. Тому прибирайте миску кошеняти після того, як він поїв, щоб уникнути поїдання собакою залишків котячого корму.
4
Приділяйте рівну кількість уваги обом тваринам, щоб не надавати їм приводу для суперництва і ревнощів. Звиклі один до одного вихованці дуже часто грають і сплять разом. Люблячі тепло кішки використовують собаку в якості «живої грілки». При цьому, вилизуючи свою шкурку, охайні представники котячого сімейства частенько починають умивати собаку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CZnMQB1qO2s
Прислів'я "живуть як кішка з собакою" з'явилася не на порожньому місці. Не дуже-то добре складається взаєморозуміння у цих тварин між собою. Проте, кішка з собакою можуть цілком непогано ужитися, якщо підійти до їхнього виховання та спільного утримання більш усвідомлено.
Інструкція
1
Ідеальний варіант для початку життя кішки і собаки на одній території - юний вік обох тварин. Щеня і кошеня можуть після деякого часу, необхідного для звикання, знайти один в одному товаришів по спільних ігор, а потім рости разом дружно і весело.Еслі одна з тварин вже доросле, то багато чого залежить від його життєвого досвіду по відношенню до кішок або собакам. Дорослий вік зробить їх мирне співіснування ще більш складним завданням. Якщо кіт звик воювати з собаками, а пес - женуться за кішками, то доброго ставлення до новоприбулого вихованцеві чекати з порога не варто. Буде потрібно багато терпіння і ретельний нагляд за обома тваринами.
2
Буде краще, якщо ви на перший час ізолюєте "новачка" в окремій кімнаті, влаштовуючи їм з другим тваринам ознайомчі зустрічі на деякий час. Собаці під час таких зустрічей краще надягати поводок, щоб її можна було легко спіймати, якщо вона кинеться на кішку. Гладьте, заспокоюйте і схвалюйте обох тварин. Але більше уваги намагайтеся приділяти "старожила", щоб у нього не виникало причин для ревнощів.
3
Не засмучуйтеся, бачачи в перший час з боку кота і собаки прояви агресії по відношенню один до одного. Їм необхідно позначити територію один одного, показати, що вони не дадуть себе образити. Поступово тварини звикнуть до спільного проживання, навчаться уникати конфліктів і травм. Весь цей час їм буде необхідно вашу увагу і підтримка. Намагайтеся не нервувати в присутності тварин, адже вони дуже гостро відчувають ваш настрій. Чи не підштовхуйте кішку і собаку один до одного, якщо вони воліють триматися на відстані. Вони повинні самі вирішити, в який момент і на яку відстань наблизитися один до одного.
4
Подбайте про те, щоб у кожного з тварин був свій куточок для відпочинку і своя миска для їжі і води, які стоять досить далеко один від одного, а в ідеалі - в різних місцях. Котячий туалет постарайтеся також розмістити в затишному місці, куди не зможе сунути ніс собака. В такому випадку у кішки і собаки не з'явиться приводів порушувати територію один одного, що зменшить приводи для конфліктів. Втім, це не виключає того, що коли тварини подружаться, вони стануть спати поруч на одній підстилці. Коти зазвичай прекрасно розуміють, що собачий бік може бути хорошою грілкою.
5
Своє добре розташування по відношенню до кішки собака може висловити виляння хвоста і запрошенням пограти, хоча, можливо, кішка не відразу зрозуміє, чого від неї хочуть. Слідкуйте за спільними іграми тварин, особливо якщо ваші вихованці - велика собака і кошеня. Собака, незважаючи на найдобріші свої наміри, може не розрахувати сили і нанести малюкові травму. Та й котячі кігтики здатні залишити на собачому носі досить болючі подряпини.
Корисна порада
Пам'ятайте, що загальні захворювання у кішок і собак зустрічаються рідко (виняток - сказ). Але блохи та інші шкірні паразити з легкістю передаються від однієї тварини до іншого.