Як міняти лампочки. Як менят патрон у лампи.

Викрутити з патрона перегоріла лампу розжарювання і вкрутити на її місце нову - здавалося б, що може бути простіше. Проте трапляється, що заміна вийшла з ладу лампочки тягне за собою масу проблем. Щоб їх уникнути, треба пам'ятати про порядок дій у цій поширеною ситуації.
Вам знадобиться
  • 1. Нова лампочка, рівна перегорілої по потужності
  • 2. Прогумовані рукавички
  • 3. Плоскогубці (бажано із захисною ізоляцією)
  • 4. Бинт і спиртовий розчин йоду на випадок травми
Інструкція
1
Переконайтеся, перш ніж робити заміну лампочки , що вона дійсно вийшла з ладу, і що причина несправності освітлювального приладу - в ній. Приступаючи до будь, навіть "дріб'язковим" на перший погляд роботам, пов'язаним з електричною мережею, обов'язково обесточьте ділянку електропроводки, з яким будете працювати. Скористайтеся автоматичними вимикачами або викрутити запобіжні пробки.
2
Будьте готові до того, що у перегорілої лампочки колба може відокремитися від цоколя - в цьому випадку викриття її буде значно складніше, так як найзручніше викручувати лампочку тримаючись саме за скляну колбу. Можливий і такий варіант, що в процесі викручування скляна частина залишиться у вас в руках, а цоколь буде як і раніше перебувати в патроні. Витягти його зусиллям руки буде складно і будуть потрібні плоскогубці, затиснувши якими цоколь, його можна акуратно викрутити.
3
Пам'ятайте і про те, що якщо електрична лампочка використовується давно (або навпаки, освітлювальний прилад з нею багато часу не включали), то є ймовірність "вростання" її в патрон, викликаного окисленням цоколя або тим, що патрон до нього приплава. В цьому випадку викручувати лампу потрібно з більшою обережністю, щоб не пошкодити патрон, інакше замінювати доведеться ще й його.
4
Визначте, якщо електричну лампочку (і всі її частини) витягти з патрона вдалося, якою вона потужності. Нову лампочку, яку ви поставите на місце колишньої, краще підібрати аналогічну за всіма технічними показниками. Хоча якщо для використання в даному освітлювальному приладі допускаються лампи розжарювання більшої/меншої потужності, то можна цим правилом знехтувати, але якщо все ж рекомендована потужність буде перевищена, то патрон може розплавитися.
5
вкручувати тепер сміливо нову лампочку, при цьому дотримуючи міру, адже прагнучи закрутити її максимально сильно і щільно, можна відламати колбу від цоколя, а якщо не докрутити, то між лампочкою і патроном буде недостатньо хороший контакт. Якщо після цього ви включите електрику, і світло загориться, значить заміна лампочки проведена успішно. Якщо ні, то або ви зіткнулися з браком і нова лампочка несправна, або несправність треба шукати в патроні або навіть в електропроводці.
Корисна порада
Пам'ятайте, що лампочка, перегоріла тільки що, швидше за все ще не встигла охолонути, і взявшись за її колбу, ви ризикуєте отримати ожог.Соблюдайте обережність також викручуючи лампочку - якщо вона ціла зовні, то ви можете ненавмисно роздавити її рукою, якщо ж колба відскочила, то є небезпека порізатися осколками скла.