Як дізнатися вага цегли.

Цегла - це будівельний матеріал, який виготовляється з глини способом випалювання або обробки парою. Залежно від виду та сфери застосування розрізняють керамічний, силікатна і лицьової цеглини. Щоб зробити розрахунки, необхідні для перевезення цегли , необхідно знати його розміри і вага.
Вам знадобиться
  • - металева лінійка;
  • - штангенциркуль;
  • - кутник;
  • - калькулятор;
  • - аркуш паперу для запису даних.
Інструкція
1
Вага цегли безпосередньо залежить від його розмірів: довжини, ширини і висоти, а також щільності цього будівельного матеріалу. Маса цегли обчислюється за формулою твори обсягу цегли на його щільність.
2
Виміряйте лінійкою ширину, довжину і висоту одного цегли . Запишіть результати вимірювань на аркуш паперу в міліметрах.
3
Щоб визначити викривлення ребер і поверхонь, прикладіть ребра кутника або металевої лінійки і заміряйте максимальні опуклості і прогини.
4
Щоб виявити відбиті ребра або кути, визначте різницю між необхідним розміром цегли і цілими частинами кожного з ребер, які складають кут.
5
Перемножте отримані ширину, довжину і висоту між собою, щоб отримати обсяг цегли . Дані про щільність цегли дізнайтеся у продавця або виробника цього будівельного матеріалу. Стандартно щільність цегли дорівнює 1800 кг/м?.
6
Помножте щільність на обсяг. Отриманий результат і буде об'ємною масою цегли .
7
Можна визначити вага цегли за допомогою технічних вага ів. Для цього покладіть зразок на вага и і запишіть показання. Цегла попередньо повинен бути висушений до постійного вага а.
Зверніть увагу
Точність виміру розмірів цегли повинна складати до 1 мм. А маса цегли, зваженого на вагах, повинна бути точною, до 1 м З об'ємного ваги керамічних каменів, пористого і пустотілого цегли не вираховуються пори і порожнечі, тому маса його визначається як «брутто».
Корисна порада
Вага цегли визначають його параметри: порожнистий або повнотіла, одинарний, подвійний або полуторний. За стандартом вага пустотілого одинарного цегли становить 2,5-2,3 кг. Одинарний повнотіла цегла важче, тому що не містить порожнеч - 3-3,6 кг. Вага подвійного і полуторного цегли відповідно більше в два і півтора раза. Знаючи, скільки цеглин може поміститися на піддоні, і вага одного зразка, можна розрахувати вагу піддону з цеглою. При цьому вага самого піддону (30-40 кг) теж необхідно врахувати.