Як бути з працюючими пенсіонерами.

На сьогоднішній день більшість пенсіонерів продовжують працювати. Нарахована пенсія відрізняється від життєвих потреб. Якісно харчуватися, добре виглядати, стильно одягатися і бути незалежним, властиво людині будь-якого віку. Робота дозволяє вести активний спосіб життя, не впадати в старечу нудьгу і хвороби. Поки людина працює і приносить користь суспільству, він відчуває свою потрібність і значимість. Тому не можна забороняти пенсіонерам працювати. Як потрібно поводитися з працюючим пенсіонером?
Інструкція
1
Дітям потрібно зрозуміти, що прихід пенсійного віку, не зобов'язує нікого сидіти з онуками, займатися дачею і домашнім господарством. Кожен має право на життя на свій розсуд і бажанням.
2
Потрібно пам'ятати, що старіння - це неминучий процес. Він загрожує всім живе на планеті. Якщо ви живете разом, то максимально звільняйте працюючих пенсіонерів від домашніх обов'язків. Літня людина за робочий день втомлюється швидше і сильніше, ніж більш молоді люди. Проживаючи окремо, виявляйте посильну допомогу у відання господарства, своїм батькам.
3
У будь-якому віці, людина має право на любов і особисте життя. Поважайте це право.
4
Так як, пішовши на пенсію, розвивається почуття неповноцінності, і починають турбувати думки, про наближення завершення земного життя, то прагнення людини працювати, потрібно всіляко підтримувати.
5
Поки пенсіонер продовжує працювати і займати колишнє соціальне становище і ту ж роль в родині, йому не страшні хвороби і старечі депресії.
6
Роботодавцям не потрібно вказувати на похилий вік людини. Літні робочі більш досвідчені і не кожен молодий спеціаліст зможе працювати також якісно.
7
Перехід в статус пенсіонера, є великим стресом для організму, в цей момент особливо потрібна підтримка і участь дітей.
8
Також перевагою є можливість працюючого пенсіонера допомагати дітям, не потрібно цим зловживати.
9
Здоров'я, бадьорість, соціальна активність і значимість, матеріальна незалежність, є переважними факторами для підтримки працюючих пенсіонерів.
В уряді нерідко постає питання про скасування пенсій для працюючих пенсіонерів. Чи справді є ймовірність прийняття такого рішення на законодавчому рівні?

Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам в 2014 році

Близько 13 млн росіян або 1/3 всіх пенсіонерів продовжують працювати і після виходу на пенсію. В основному, тому що гідно прожити сьогодні на одні пенсійні виплати практично неможливо.
У 2014 році середній розмір трудової пенсії в Росії складе 11 144 рублів.
Пенсія працюючих пенсіонерів підлягає щорічному перерахунку протягом 12 місяців з дня її призначення. Працюючий пенсіонер або ІП може подати заяву на перерахунок в територіальний орган ПФР в будь-який час, або він буде автоматично проведений в серпні. Наприклад, громадянин отримав право на трудову пенсію по старості 24 січня 2014, право на перерахунок він отримає 24 лютого 2015. Або ПФР автоматично перерахує його пенсію 1 серпня 2015. Наступний перерахунок можливий ще через рік.
За статистикою ПФР щорічно здійснює беззаявітельную коригування трудових пенсій для 12.5 млн працюючих пенсіонерів та для 800 тис. осіб за заявами.
Право на перерахунок обумовлено тим, що, незважаючи на пенсійний вік, роботодавець щомісяця виробляє відрахування на пенсійне страхування за таких співробітників. Таким чином, страхова частина пенсії працюючих пенсіонерів щомісяця приростає. Наприклад, пенсіонер отримує зарплату 10 тис.р. Роботодавець щомісячно відраховує крім його зарплати 22% в ПФР, з яких 16% відображається на індивідуальному особовому рахунку пенсіонера. Відповідно, його пенсійний капітал за рік зросте на 19.2 тис.р. (10000 * 0,16 * 12). Ця сума ділиться на вік дожиття, який становить 228 місяців. Таким чином, щомісячна надбавка до пенсії досягне 19200/228 = 84.2 р.

Варіанти перегляду пенсійних виплат для пенсіонерів

За російським законодавством виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться в повному розмірі. Проте дискусії про скасування, або урізання пенсії для працюючих пенсіонерів зустрічаються досить часто. Пов'язано це з необхідністю вирішення проблеми подолання дефіциту Пенсійного фонду. Одним з варіантів її вирішення є скасування щорічної коригування трудової пенсії для працюючих пенсіонерів. З точки зору діючої в Росії моделі пенсійної системи це було б не зовсім справедливо. Так як за працівника-пенсіонера роботодавець виплачує всі пенсійні відрахування в повному розмірі. Таким чином, зароблений пенсійний капітал працюючого пенсіонера щомісяця приростає. І якщо скасувати перерахунок його пенсії, логічно було б скасувати і необхідність виробляти пенсійні відрахування з боку роботодавця. Також в Уряді хотіли скоротити розміри пенсії для працюючих пенсіонерів, обмежити виплати в страхової частини, а також скорегувати пенсії залежно від доходів пенсіонера (за принципом чим більше зарплата, тим менше пенсія). Остаточне рішення щодо вибору якогось із цих варіантів поки не прийнято. Планується також створювати стимули для більш пізнього виходу на пенсію і тривалої зайнятості без призначення пенсії. Так, за новою пенсійною формулою якщо працюючий пенсіонер оформить пенсію після досягнення пенсійного віку, страхова частина його пенсії зросте на 1/4. Однак від ідеї підвищення пенсійного віку було вирішено остаточно відмовитися. Крайнім варіантом є повне скасування пенсій для працюючих пенсіонерів або часткова для одержують високий дохід. Спочатку він був закладений в нову пенсійну стратегію. Прихильники даного рішення посилалися на те, що пенсія - це компенсація втраченого заробітку. А працюючі пенсіонери не втратили заробіток і, відповідно, платити пенсію їм не повинні. Але, як запевняє уряд, працюючі пенсіонери продовжать отримувати пенсію в 100% розмірі, і повернення до обговорення даного питання більше не буде.