Як коптити вугра.

Копчений вугор - справжній делікатес. Його жирне м'яке м'ясо ідеально вбирає ароматний дим і набуває красивий золотистий відтінок. Жирні кислоти в складі вугра - ненасичені, білки - повноцінні, а вітаміни - різноманітні. Так що страва виходить не тільки смачним, але і корисним. Коптити вугра в залежності від можливостей вашої коптильні і ваших уподобань можна цілком або окремими шматочками.
Вам знадобиться
  • - вугор;
  • - сіль;
  • - коптильня;
  • - деревина.
Інструкція
1
Якщо вам дісталася жива риба, доведеться умертвити її самостійно. Для цього беруть вузькі і високі контейнери, наливають туди воду і випускають рибу. Потім висипають сіль, в кількості 500 грам на кожні 5 кілограм вугрів. Приблизно через годину риба вже мертва. Більш гуманного способу умертвити вугрів немає, тому, якщо вас бентежить даний процес, не купуйте живу рибу.
2
Вугрів промийте під проточною водою і почистіть. Вставте гострий ніж в анальний отвір і зробіть розріз аж до нижньої щелепи риби, видаліть нутрощі. На відстані приблизно в 7,5 сантиметрів від хвоста знайдіть нирки і також видаліть їх. Візьміть дрібну сіль і очистіть нутрощі і поверхня з нею, використовуючи її як абразив. Добре, якщо ви зможете замінити її чистим білим дрібним піском. Ще раз промийте рибу.
3
Приготуйте розсіл з 1 кг солі та 5 -7 літрів води. Розділіть вугрів по товщині. Великі товсті екземпляри витримуйте в розсолі 8 хвилин, середні - 6, тонкі не більш 4 хвилин. Дістаньте вугрів з розсолу, промийте під проточною водою і добре обсушити паперовими рушниками. Сушіть рибу на повітрі або під вентилятором доти, поки її поверхня не почне блищати.
4
Підготуйте коптильню. Беріть дрова і тирсу з дуба або бука, від фруктових дерев. Розведіть в топці вогонь з деревини, час від часу підкладаючи шматки дерева. Температура копчення вугра - 80оС. Після того, як в коптильні ви досягнете потрібної температури, додавайте тільки тирса для густого рівного диму.
5
Підготуйте вугрів до копчення. Якщо у вас висока коптильня, що дозволяє повісити рибу цілком, проткніть тушки шампурами нижче голови, так щоб жир стікав з неї до хвоста. Додайте вугра в коптильні, накрийте її вологою мішковиною і коптити рибу від 1 години до 1,5, в залежності від довжини і товщини тушок.
6
Якщо ви хочете закоптити рибу на решітці над барбекю або над воком, наповненим ароматними тирсою, наріжте її на шматки і зніміть з них шкіру. Можна спочатку зняти шкіру, а потім обробити вугра. Шкіру з цієї риби знімають «панчохою», відрізавши голову і підвісивши рибу хвостом вниз. Вугор без шкіри вийде не таким жирним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jvTwd37pYFI