Як лікувати лишай у кошеняти. Як лікувати кошеня від лишаю.

Стригучий лишай - це інфекційне захворювання, яке викликається пліснявими грибами дерматофітами. Дорослі кішки, що мають сильний імунітет, навіть при контакті з хворою твариною можуть і не захворіти. А ось кошенята, імунітет яких не так високий, в силу віку рідко можуть протистояти цій інфекції. Як же лікувати лишай у кошеняти ?
Вам знадобиться
  • - протигрибкові мазі;
  • - протигрибкові шампуні;
  • - оральні препарати проти лишаю;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Чим раніше ви помітите симптоми цього захворювання у вашого вихованця, тим легше вам буде відновити його здоров'я. Якщо у вас є підозра на те, що кошеня міг заразитися цією інфекцією, то уважно огляньте вашого малюка і за наявності у нього класичних симптомів позбавляючи - маленьких круглих плям, на яких відсутній шерсть, обов'язково несіть вашого пухнастого друга до ветеринара.
2
Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням - неправильно підібраний курс препаратів або перевищення їх дози може привести до тяжких наслідків аж до загибелі кошеняти !
3
Швидше за все, для лікування лишаю вашому нявкати малюкові будуть призначені спеціальні протигрибкові мазі - тіабендазол або міканазол. Щоб лікування було ефективним, акуратно вистригайте шерсть тварини в тих місцях, де необхідно наносити мазь. При цьому намагайтеся не дратувати і не зачіпати ніжну шкіру кошеняти - це не тільки завдасть йому біль, але й спровокує подальше поширення лишаю.
4
Ножиці, якими ви проводили цю маніпуляцію, після кожного використання обов'язково обробляйте спиртом або горілкою - вони містять спори стригучого лишаю і, будучи нестерильними, можуть стати джерелом повторного зараження тварини.
5
Також вашому кошеняті можуть бути рекомендовані протигрибкові шампуні, у складі яких є етілконазол і миконазол. Мийте вашої тварини призначеними препаратами так часто, як це буде призначено ветеринаром.
6
В особливо важких випадках, коли мазі й шампуні після декількох тижнів лікування не допомогли, а лишай швидко прогресує, поширюючись навіть на кігті і викликаючи загальне погіршення стану вихованця, йому можуть бути призначені й ліки у вигляді таблеток. Дозування оральних препаратів підбирається тільки лікарем і в суворій відповідності з віком тварини.
Зверніть увагу
Стригучий лишай може передаватися від кошеняти людині, тому, доглядаючи за твариною, будьте обережні і завжди надягайте рукавички!