Як зробити самому лінзи для телескопа.

Телескоп - це пристрій, який приймає електромагнітні випромінювання від об'єктів, які знаходяться далеко, і направляє його у фокус для отримання збільшеного зображення. Найважливішою його частиною є лінзи . Для виготовлення найпростішого працездатного телескопа їх можна купити в будь-якому магазині оптики або зробити самому.
Вам знадобиться
  • - віконне скло;
  • - трубчасте свердло;
  • - Грубна абразив;
  • - лист металу;
  • - пластилін;
  • - бальзамін.
Інструкція
1
Покладіть лист скла на рівну дошку і зафіксуйте трьома дерев'яними планками так, щоб вони утворили рівносторонній трикутник.
2
Кінці планок прибийте до столу. Вставте в утворений трикутник трубчасте свердло.
3
Просвердлите скло, використовуючи великий наждачний порошок. Рясно змочуйте місце свердління водою, щоб абразив поступово провалювався в поглиблення.
4
Щоб при виході свердла зі скла не утворювалися відколи, до тильної сторони скла гарячою смолою приклеюють лист металу в 3 мм завтовшки. Щоб вода не розтікалася по склу, зробіть невисокий пластиліновий бортик.
5
При вирізанні інтенсивно обертайте свердло з боку в бік.
6
З бронзи, латуні або іншого металу виточите ступінчастий шліфовальнік. Лінзу шліфуйте на поворотному столі, попередньо закріпивши заготовку в спеціальну оправку. Опуклу лінзу попередньо обдеремо на наждачному колі. Почніть шліфування мікропорошку М40.
7
згладити нерівності після обдирання, поміняйте порошок на М20, через 20 хвилин - на М10.
8
Після шліфування відполіруйте виріб. З самої твердої смоли сформуйте полировальник. Під час полірування через кожні 3 хвилини дайте смолі охолонути і сформуйте полировальник на лінзі, щоб відполірувати її плоску сторону.
9
Ахроматические лінзи склейте канадським бальзамом або бальзаміном. Шматочки бальзаму покладіть в пробірку, поставте її в металевий кухоль з водою.
10
Коли вода закипить, бальзам готовий до вживання.
11
На конфорку, включену на мінімум, покладіть дощечку з товщиною в кілька міліметрів. На неї покладіть лінзи і нагрійте їх до 70? С.
12
На увігнуту поверхню однієї лінзи капніть бальзаму, укладіть її на другий лінзу і сильно стисніть їх.
13
Коли бальзам розтечеться по склеюваної поверхні, дайте лінзам охолонути. Надлишки бальзаму видаліть ножем, протріть лінзу скипидаром, помийте милом і протріть спиртом. До висихання спирту сполосніть її водою. Готову лінзу встановіть в оправі.
Зверніть увагу
Після полірування можливо розбіжність оптичної та геометричної осей лінзи. Тому необхідно зробити її округлення. Для цього на вертикальному шпинделі встановіть оправлення, на неї смолою наклейте лінзу і поверніть шпиндель, спостерігаючи при цьому за відбитками лампи на її поверхнях. Якщо осі лінзи не збігаються, то відблиски при повороті будуть зміщуватися по відношенню один до одного. Зміщайте лінзу в різних напрямках поперек осі і спостерігайте за відблисками. Лінза відцентруйте, коли відблиски стануть нерухомими. Після цього відшліфуйте вийшов асиметричний виступ.
Корисна порада
Трубчасте свердло повинно бути мінімальною маси з товщиною стінок 2 мм. Висота свердла повинна бути на 3 міліметри більше товщини скла, а діаметр хвостовика максимальним для даного патрона верстата. Якщо хрускіт скла при свердлінні стає тихіше, це означає, що треба підлити води і підсипати абразиву.