Як запам'ятати склад числа. Як вивчити з дитиною склад числа.

Шкільна програма вимагає від першокласника автоматичного рішення прикладів на додавання і віднімання в межах спочатку першого, а потім і другого десятка. Щоб вивчити ці приклади, необхідно відмінно знати склад чисел. Молодшому школяреві зовсім непросто запам'ятати цю абстрактну інформацію. Щоб допомогти йому в цьому завданні, треба побудувати роботу із запам'ятовування склад а чисел так, щоб вона була наочною і зрозумілою для дитини.
Вам знадобиться
  • - саморобні посібники-таблиці зі складом чисел;
  • - лічильні палички.
Інструкція
1
Намалюйте на аркушах паперу будиночки в кілька поверхів, на кожному поверсі якого по дві квартири (віконця). На даху будиночка разом з дитиною напишіть число і поясніть, що це число на даху - господар будинку, який дозволяє поселити на одному поверсі тільки ту кількість мешканців, яке відповідає числу-господарю. Для початку використовуйте для «розселення» лічильні палички або сірники - це більш наочно, ніж просто написання цифри.
2
Заповніть самі поверхи першого будиночка, а потім поставте цю задачу перед дитиною - він повинен сам постаратися розселити мешканців. Нехай одночасно дитина проговорює потрібну кількість, міркуючи приблизно так: «Господар будинку - число 6, якщо в одній квартирі на поверсі живе 2 мешканця, то в інший повинно жити 4».
3
Міняйте кількість мешканців від поверху до поверху і повторюйте з дитиною нові комбінації чисел. У будиночку з господарем 6 будуть комбінації 1 і 5, 2 і 4, 3 і 3.
4
Перейдіть від рахункових паличок або сірників до написаних числам. Це важче для дітей, тому терпляче повторюйте вправу.
5
Поступово ускладнюйте завдання. Закривайте один стовпчик вікон і промовляйте з дитиною сусідів чисел. Так, якщо в будиночку з господарем 8 на поверсі живе 3, то його сусід буде 5. Поступово дитина сама зможе називати потрібні числа.
6
Замість будиночків намалюйте квітка, в серцевині якого написано якесь число, а кожна пелюстка поділений на дві частини. Чим більше число в середині квітки, тим більша кількість пелюсток має бути - по числу можливих варіантів склад а. У кожній частини пелюстки напишіть числа, що дають в сумі число серцевини. Запропонуйте дитині продовжити заповнювати пелюстки числам і.
7
Приводьте дитині побутові приклади простих завдань типу «в раковині стояло 6 тарілок, мама помила 4 з них, скільки ще тарілок треба вимити?»
Зверніть увагу
Оптимальна тривалість занять - 10-15 хвилин. Більш тривалі заняття втомлять малюка, і користі від таких уроків не буде.
Корисна порада
Пам'ятайте - в будь-яких заняттях на запам'ятовування необхідна регулярна практика, інакше дитина буде швидко перемикатися на більш цікаві справи і забувати про пройдений матеріалі.