Як замінити голку в швейній машинці. Як вставити голку в швейну машинку.

Перед початком шиття одягу важливо правильно підібрати голку для швейної машини. Вона обов'язково повинна відповідати своїм розміром та якістю заточування конкретного робочого матеріалу і ниткам. Відповідний інструмент не затупітся завчасно, не зламається; на полотно ляже акуратна строчка. Щоб машинка працювала без перебоїв, необхідно правильно вставляти голку в ігловодітель, а при необхідності своєчасно замінити на нову.
Вам знадобиться
  • - інструкція до швейній машині;
  • - набір машинних голок і ниток різних номерів;
  • - скляна пластинка;
  • - лупа.
Інструкція
1
Уважно вивчіть інструкцію, що додається до вашої швейної машинці. Якщо ви будете добре уявляти собі пристрій апарату (в тому числі самої голки) і процесу шиття, замінити голку не буде проблемою. Просто точно дотримуйтеся вимог виробника.
2
Зверніть увагу: швейна машина може бути відрегульована на певний стандарт голок (типу 130/705H або інших). Якщо ви застосуєте нестандартний інструмент, то він може просто зламатися. При необхідності апарат можна перевстановити на інший стандарт за допомогою досвідченого майстра.
3
Перевірте відповідність нової голки робочої нитці за показниками товщини. Для цього візьміть інструмент довгим жолобком верх; покладіть нитку в проточку і пощупайте поверхню леза. Нитка повинна повністю заповнити жолобок, але не виступати над ним! Якщо такий виступ утворився, ви вибрали занадто тонку голку для робочої нитки.
4
Вивчіть інструкцію до машини - в ній часто дається перелік номерів голок і відповідних ниток (наприклад, для нитки № 80 підійде голка № 75 і т.д.). Це допоможе вам вибрати якісний матеріал для шиття.
5
Якщо ви знайшли голку, відповідну налаштувань швейної машинки і товщині нитки, ще не час вставляти її в ігловодітель. Покладіть інструмент на скляну поверхню і підніміть до рівня очей. Якщо його стрижень рівномірно розташувався по всій довжині, то голку можна використовувати - вона не викривлена.
6
Проведіть нігтьової пластиною уздовж голки, починаючи від колби. Ви відразу відчуєте, якщо вістря трохи загнуті. Затупилися кінчик можна виявити і за допомогою лупи - він буде виділятися білою плямою. Таким інструментом користуватися не можна, інакше не уникнути проблем з машинною строчкою.
7
Нарешті, правильно вставте підібрану голку в швейну машину. Не забувайте, що при заправці ігловодітеля довгий жолобок завжди повинен бути звернений у бік голкового нітенаправітеля. Зазвичай у машин з прямою строчкою нитка заправляється зліва; при зиґзаґоподібної рядку - спереду. Якщо ви погано знайомі з пристроєм машини, звіряйтеся зі схемою в інструкції - інакше можна зламати човниковий механізм.
8
Щоб поставити голку в машину, підніміть ігловодітель у верхнє положення і ослабте гвинт голкотримача. Ви побачите паз для установки голки - він нагадує букву «П». Призначте лиску голки (це зріз на потовщеною частини) до денця паза; голка повинна увійти в ігловодітель через ігложержатель. Вставляти її необхідно вгору до упору! Надійно зафіксуйте нову голку кріпильним гвинтом.
Зверніть увагу
Щоб вам не довелося часто стикатися з заміною голок у швейній машинці через поломки, дотримуйтеся деяких кравецьких правил. Ніколи не витягуйте робочу тканину з-під лапки рухом на себе; не "допомагайте» працює апарат, підштовхуючи тканину вручну. Слідкуйте за тим, щоб голкова пластина завжди міцно кріпилася; встановлюйте лапку тільки після опускання голки. Якщо вам доводиться класти сходинку поперек товстого шва, робіть це обережно і на повільних оборотах. Якщо у вас обірвалося верхня нитка, швейна машинка пропускає стібки і сильно стукає при роботі - спробуйте замінити голку.
Корисна порада
Детально вивчіть пристрій голки для швейної машини. У неї є стрижень (лезо); на одному кінці цієї основи є вістря, а на іншому - колба. Трохи вище вістря - вушко (через нього протягується нитка). Розгляньте колбу: у неї опукла і плоска сторони. На плоскій поверхні є короткий жолобок (проточка), а на опуклою - довгий. Ви пам'ятаєте, що нитка втягається в голку завжди зі сторони довгого жолобка (див. Пункт 6).
Неправильно встановлена голка в швейної машинці може призвести до несправного ходу машинки, пропуску стібків, розриву нитки, а також голка може просто зламатися. Щоб цього не допустити, дотримуйтесь нескладні правила при заміні голки.
Інструкція
1
У магазинах товарів для шиття і рукоділля продаються стандартні голки для побутових швейних машин, які підійдуть для будь-якої моделі. Однак при виборі голки керуйтеся типом тканини, з якої ви збираєтеся працювати. Від тканини залежить товщина необхідної вам голки і спосіб її заточки.
2
Існують різні моделі швейних машин, і спосіб установки голки може відрізнятися в залежності від марки і моделі машини. При заміні голки (хорошою, погнутою або зламаною) зверніть увагу на те, в який бік повернута плоска сторона на верхній частині голки (лиска). У деяких моделях голку вставляють плоскою стороною від себе, в інших плоска сторона повинна дивитися вліво (наприклад, «Подольск»). Нитку в голку завжди вставляють з протилежного боку - там, де знаходиться довгий жолобок голки. Тобто, якщо плоска сторона спрямована від вас, вставляйте нитку від себе, якщо ж вона дивиться наліво - вставляйте нитку справа наліво.
3
Маховим колесом встановіть голку в саме верхнє положення.
4
Відкрутіть або ослабте гвинт, притримує голку в пристрої машини. Акуратно вийміть голку або її зламану частину.
5
Вставте нову голку до упору вгору, дотримуючись напрям плоскою боку голки. Якщо у вас немає інструкції і ви не помітили, якою стороною стояла попередня голка, подивіться на останній нітенаправітель. З того ж боку, де він розташовується, повинен бути довгий жолобок голки, і, відповідно, лиска повинна дивитися в протилежну сторону.
6
Закрутіть гвинт до упору.
Корисна порада
Міняйте голку в міру необхідності. Чи не працюйте тонкими голками (№80-90) з товстими тканинами і навпаки (голки №100 не підходять для тонких і делікатних тканин). Використовуйте різні голки для різних видів тканини - для трикотажу, джинсової тканини, шовку голки будуть відрізнятися. Чи не працюйте з тупим або погнутою голкою.