Як розігріти парафін.

Парафін - це нафтопродукт, воскоподобное речовина, яку застосовують у будівництві для просочення деревини, ізоляції як компонент пластичних мастил тертьових деталей. Незамінний парафін також в медицині і косметології. Застосовується він найчастіше в підігрітому вигляді. Плавиться дана речовина при температурі 55? С.
Вам знадобиться
 • - дві металеві каструлі різного діаметру;
 • - електрична чи газова плита;
 • - вода;
 • - парафін;
 • - термометр.
Інструкція
1
Візьміть велику каструлю і налийте в неї води так, щоб вона заповнювала ємність на третину її обсягу.
2
Увімкніть конфорку і поставте воду нагріватися. Накрийте каструлю кришкою і поставте потужність пальника на максимум.
3
Розстелите газету або клейонку. Необхідна кількість парафіну наріжте невеликими шматочками і покладіть в насухо витерту каструльку меншого діаметру з ручками для зручного її вилучення з водяної бані.
4
Дрібні крихти, які залишилися після нарізування, теж струсіть з газети в каструлю.
5
Коли вода закипить, поставте ємність з парафіном на водяну баню, зменшіть вогонь конфорки і нагрівайте парафін до 55-80? С. При більшій температурі він починає окислюватися. Для контролю за температурою використовуйте термометр.
6
Помішуйте парафін металевою ложкою для швидкого і рівномірного нагріву. Коли парафін розплавиться, він буде займати менший обсяг в каструлі, ніж займав у твердому стані.
7
Якщо парафіну виявилося мало, можна кинути ще кілька шматків у вже розплавлену масу і дочекатися повного його плавлення.
8
Коли парафін повністю розплавиться і перетвориться в однорідну масу, вимкніть конфорку і акуратно витягніть каструльку з парафіном з води.
Зверніть увагу
Чи не розігрівайте парафін в мікрохвильовці або на відкритому вогні, так як в таких умовах він легко і швидко запалюється.
Корисна порада
Парафін можна плавити за допомогою спеціального Парафинонагреватель. Це прилад з електропідігрівом, призначений для нагрівання парафіну до стадії плавлення. Він застосовується в лікувальних установах для проведення фізіотерапевтичних процедур із застосуванням парафіну. Виготовлений апарат з нержавіючої сталі, має водомірну колонку, щоб контролювати рівень рідини, зливний кран і терморегулятор для підтримки постійної температури від 60 до 95? С.
Плями застиглого парафіну важко відтерти за допомогою вологої ганчірочки або відскоблити їх. У даному випадку на допомогу вам прийдуть перевірені народні поради. Таким чином ви впораєтеся з проблемою і збережіть улюблену річ.
Вам знадобиться
 • - пилосос;
 • - спирт (скипидар);
 • - фен;
 • - паперові серветки;
 • - праска;
 • - лід;
 • - бавовняна тканина.
Інструкція
1
Видаліть застиглий парафін за допомогою сильно розігрітого праски. Для цього на забруднену ділянку покладіть 3-4 паперових серветки і шматок бавовняної тканини. Нагрітим до 180-200 градусів праскою притисніть пляма. Акуратно пропрасуйте дану область. Під тепловим впливом парафін розплавиться і вбереться в паперову серветку. Повторіть дану процедуру 3-4 рази, міняючи прокладку між плямою і тканиною. Після цього заперіть забруднену ділянку мильним розчином або засобом для миття посуду. Так ви остаточно позбудетеся від слідів, залишених парафіном. Обполосніть виріб в теплій воді або простягає в пральній машині.
2
Парафін з килима видаліть за допомогою льоду. Для цього невеликий шматочок загорніть в пакет і прикладіть до плями. Зачекайте, поки парафін повністю замерзне. Тепер візьміть молоток і постукайте по плямі. Замерзлий парафін розколеться на дрібні шматочки. Почистіть килим за допомогою пилососа. При необхідності повторіть процедуру.
3
Очистіть парафін з одягу з плюшу або оксамиту, використовуючи спиртовий розчин або скипидар. Для цього намочіть бавовняну тканину в даному засобі. Очистіть пляма. Після цього виперіть виріб з невеликим додаванням прального порошку або мильного розчину. Одяг просушіть в добре провітрюваному приміщенні або на лоджії (балконі). У разі необхідності повторіть процедуру.
4
З дерев'яних або лакофарбових виробів видаліть парафін, використовуючи ножик і фен. Також підготуйте паперові серветки і засіб по догляду за меблями. Акуратно соскребіте парафін, не пошкоджуючи поверхню виробу. Розплавте залишки забруднення гарячим повітрям фена і просочіть паперовою серветкою. У заключному етапі обробіть дану ділянку засобом по догляду за меблями. Придбати його можна в спеціалізованому магазині.