Як організувати шкільне харчування.

Організація шкільного харчування - не менш важливе завдання для керівника освітньої установи, ніж сам навчальний процес. Дитина проводить у школі, як мінімум, половину дня, тому харчування в їдальні робить прямий вплив на формування його харчових звичок. Якісні обіди сприяють підвищенню успішності, зміцненню здоров'я учнів.
Вам знадобиться
  • - нормативна документація;
  • - персонал;
  • - постачальники продукції.
Інструкція
1
Ознайомтеся з нормативною документацією, яка регулює організацію шкільного харчування у вашому регіоні. Всі необхідні вимоги повинен надати Департамент освіти. Як правило, в більшості суб'єктів РФ встановлюється циклічний тип харчування і 4-х тижневе меню.
2
Складіть бюджет шкільного харчування. Інформацію про необхідні витрати повинен надавати технолог. При розрахунку беріть до уваги процентне співвідношення бюджетного фінансування та надходження від батьків учнів. Враховуйте пільгові категорії учнів, які мають право на безкоштовне харчування .
3
Оберіть постачальників продуктів для їдальні. Список компаній, що мають право на поставку, затверджується Департаментом освіти. Доцільно укласти договір з комбінатом шкільного харчування (якщо він є у вашому місті), який буде своєчасно забезпечувати ваш навчальний заклад готовими напівфабрикатами.
4
Залежно від типу навчального закладу, визначте функціонал вашого харчоблоку. Це може бути буфет, який пропонує вже готову їжу, або їдальня-доготовочні, забезпечена кухнею і надає в підсумку гарячу їжу. Ознайомтеся з санітарними нормами та іншими правилами, необхідними для правильної роботи кожного з цих типів.
5
Найміть персонал для роботи в харчоблоці. Призначте співробітника, який буде здійснювати контроль за дотриманням персоналом усіх вимог, а також підтриманням чистоти в їдальні.
Зверніть увагу
У деяких школах практикується «шведський стіл». Відмовтеся від подібної схеми, оскільки в більшості випадків вона веде до харчових розладів і неправильного раціону.
Корисна порада
Регулярно перевіряйте дотримання режиму харчування, особисто контролюйте свіжість і якість продуктів, а також відповідність меню існуючим стандартам.