Як повернути борг по фірмі.

Бізнес працює на довірі. Але іноді його ліміт закінчується, і треба витребувати накопичився борг . І тут можуть виникнути проблеми: як правило, боржники повертати гроші не поспішають. Можна піти декількома шляхами.
Інструкція
1
Проведіть переговори з боржником відразу після порушення термінів виплат. Напишіть претензійні листи з посиланнями на діючий договір і норми законодавства. Порадьтеся з юристами, як краще скласти такі листи. Правильно оформлена листування не тільки натисне на вашого контрагента, а й підготує до ймовірного судовому позову. Можливо, буде потрібно реструктуризація борг а. Якщо боржник представить переконливі гарантії, можна піти на розстрочку, оскільки вигідно вирішити справу в досудовому порядку.
2
Надайте моральний тиск на керівників недобросовісної фірми. Правда, подібні заходи знаходяться на межі закону. Але є служби безпеки, які проводять жорсткі переговори і, найчастіше, домагаються результату.
3
Зверніться до суду за стягненням заборгованості. Для цього треба ретельно підготувати документацію, найняти кваліфікованого юриста, що спеціалізується на арбітражній практиці. Але будьте готові до деяких труднощів. Арбітражні справи бувають затяжними. У них кілька інстанцій, і наступні можуть скасовувати попередні рішення. Крім того, навіть виграна справа не означає стягнення борг а. Судові пристави часто вже не виявляють майна, на яке можна накласти стягнення. Крім того, швидке повернення борг ов в цьому випадку не відбувається.
4
Дізнайтеся рахунок у банку вашого боржника, якщо у вас вже є на руках виконавчий лист. Можна зажадати цю інформацію в податковій інспекції, а можна налагодити зв'язки всередині організації-боржника і розвідати, як реально здійснюється їх фінансова діяльність. Після отримання списку рахунків, зверніться в кредитну організацію з вимогою списати гроші в вашу користь. Там повинні його виконати протягом 3 днів.
5
Укладіть договір з колекторським агентством. Це спеціалізована організація, що займається стягненням борг ів. Виберіть один з варіантів роботи з ним. Ви можете передати агентству права на представлення ваших інтересів як кредитора. А можна переуступити свою дебіторську заборгованість колектору. Зрозуміло, не всякий борг вдасться продати. І за повернення борг ов доведеться заплатити.
Якщо у вас є кредит в будь-якому банку і ви зіткнулися з фінансовими труднощами, швидше за все, це призведе до зростання боргу перед кредитором. В цьому випадку не варто панікувати і ховатися від зобов'язань. Кращим рішенням проблеми буде знайти компромісний спосіб погашення спільно з банком.
Інструкція
1
Оцініть своє фінансове становище. Якщо борг у банку виріс через втрату роботи, то приступите до пошуку постійного заробітку. Якщо ж частина сімейних фінансів пішла на термінові непередбачені витрати, то відзначте даний факт. Сплануйте бюджет вашої родини, щоб визначити, коли ви зможете повернути борг банку.
2
Складіть лист на ім'я керівника банку, в якому ви оформляли кредит. Вкажіть у своєму зверненні, що ви не в змозі деякий час погашати заборгованість по позиці. Позначте причини виникнення даної ситуації і повідомте, які заходи ви приймаєте для вирішення проблеми.
3
Лист в банк найкраще передати не особисто, а відправити рекомендованим поштовим відправленням із збереженням квитанції, навіть якщо відділення перебувати на сусідній вулиці. В цьому випадку у вас буде доказ, що банк отримав вашу заяву, якщо ситуація дійде до суду.
4
Попросіть банк реструктуризувати борг. При цьому можна оформити повну відстрочку платежів або мінімізувати щомісячні платежі. Другий варіант є кращим, як для вас, так і для банку. Це пов'язано з тим, що ви хоч частково, але все ж будете погашати борг у міру своїх фінансових можливостей. У першому ж випадку борг буде збільшений на досить велику суму.
5
Почніть шукати джерела основного або додаткового доходу. Не варто чекати унікальної пропозиції про роботу. Пам'ятайте, що не роботодавець шукає вас, а ви повинні його знайти. Варто відзначити, що якщо банк пішов вам на зустріч і дозволив реструктуризувати заборгованість, а ви в свою чергу не вжили жодних кроків щодо поліпшення свого фінансового становища, то кредитна організація може розірвати прийняті домовленості і подати на вас до суду.
6
Вирішіть питання з поверненням боргу банку в судовому порядку. Вам необхідно дочекатися, коли банк сам подасть на вас позов, або ж зробити це самостійно в тому випадку, якщо вам було відмовлено в реструктуризації. Тоді відстрочити погашення заборгованості ви зможете за рішенням суду.