Як знайти витік електрики.

Ідеальних діелектриків з опором, рівним нескінченності, не існує. Навіть якісний ізолятор володіє деякою витоком. Для вимірювання опору ізоляції використовують спеціальні прилади - мегомметри, але іноді можна обійтися і більш простими засобами.
Інструкція
1
Якщо прилад має металевий корпус, попадання на останній фазного напруги може становити небезпеку, особливо якщо людина одночасно стосується заземленого предмета. Для виявлення такого витоку скористайтеся викруткою з неоновим індикатором, призначеної для пошуку фазного проводу. Чи не тримаючись за корпус приладу і жало викрутки, доторкніться до сенсора, а жало притисніть до ділянки металевого корпусу працюючого приладу, не покритих фарбою. Якщо лампочка засвітиться навіть дуже слабо (значно слабкіше, ніж при пошуку фази), витік є. Проведіть таку перевірку при обох полярностях підключення пристрою до мережі. Щоб усунути витік , заземлите прилад. Використовуйте для цього тільки спеціальну шину заземлення, але ні в якому разі не труби водопроводу, опалення, газопостачання, нульовий провід, оплетку телевізійного кабелю і т.п.
2
Якщо влаштувати заземлення з тих чи інших причин неможливо, спочатку переконайтеся в тому, що витік має емкостную, а не резистивную природу. Для цього використовуйте мультиметр, що працює в режимі омметра на межі 20 МОм. Витягніть вилку перевіряється пристрою з розетки, але мережевий вимикач поставте у включений стан. Підключіть один щуп мультиметра до корпусу приладу, а інший - до одного з контактів мережевої вилки. Не торкайтеся при цьому руками ні того, ні іншого, щоб не вносити в вимір похибку. Мультиметр повинен як і раніше показувати нескінченність. Підключіть щуп до іншого штирьку вилки - результат повинен залишитися незмінним. Потім повторіть обидва виміру, помінявши полярність підключення щупів на протилежну.
3
Якщо виявиться навіть найменша витік по постійному струму, негайно припиніть користування пристроєм і віддайте його в ремонт. Якщо ж такої не виявиться, значить, причина попадання напруги на корпус лише у наявності паразитних ємностей. При користуванні таким приладом ні в якому разі не торкайтеся одночасно його корпуса і будь-яких заземлених предметів, а також інших електроприладів, що мають металеві корпуси. У випадку якщо необхідно, щоб кілька таких пристроїв стояло поруч, відключіть їх все від мережі, з'єднайте між собою їх корпусу проводами, після чого знову підключіть до мережі. Якщо мова йде про відеотехніки, заземлення формально не вимагає (наприклад, DVD-плеєрів, телевізорів), здійснювати таке з'єднання не обов'язково, головне - стежити, щоб всі вони були з'єднані кабелями один з одним і поруч не знаходилися дві групи пристроїв, з'єднання між якими відсутній. Наприклад, якщо один DVD-плеєр підключений до одного телевізору, а другий - до другого, а між собою плеєри не під'єднано, одночасне дотик до корпусів обох програвачів може викликати відчутний електроудар. Його небезпека усувається, якщо з'єднати корпусу апаратів один з одним.
4
Мегомметр використовуйте лише в тому випадку, якщо впевнені, що вироблене їм високу напругу не зашкодить електронні компоненти пристрою, ізоляцію якого ви збираєтеся перевіряти. Підключіть щупи приладу до точок, які повинні бути ізольовані один від одного, після чого почніть крутити рукоятку, або, залежно від типу приладу, включите перетворювач напруги. Щупів при цьому ні в якому разі не торкайтеся. Переконайтеся, що виміряний опір більше мінімально допустимого. Потім перестаньте обертати рукоятку або вимкніть перетворювач, після чого повторіть вимірювання при зворотної полярності випробувальної напруги.