Як полірувати герметик.

Для того щоб оброблені герметиком шви виглядали акуратно і естетично, а також для того, щоб склад не заважав подальшій обробці поверхонь, наприклад, фарбування, потрібно герметик відполірувати.
Вам знадобиться
  • - канцелярський ніж;
  • - розчинник для герметика;
  • - політура
Інструкція
1
Перед тим як почати полірувати герметик, видаліть його залишки. Зробити це можна двома способами, один з яких механічний, а інший - хімічний. У першому випадку потрібно звичайний канцелярський ніж, за допомогою якого затверділий складу зрізається шар за шаром. Після того як всі надлишки будуть видалені, поверхня протріть абразивним миючим розчином або дротяною мочалкою.
2
До другого способу вдаються в тому випадку, якщо залишки герметика не представляється можливим видалити механічним шляхом. На даний момент багато виробників випускають розчинники герметика у вигляді пасти або аерозолю. Після того як такої розчинник буде завдано, герметик або змиється відразу, або перетвориться в кашку, після чого її можна просто змити водою.
3
Як тільки ви видалите залишки герметика, можна приступати до полірування поверхні, яка проводиться в чотири етапи. Перший - це грунтування, потім йде шліфування, третій етап - безпосередньо полірування, і, нарешті, заключний - сушка.
4
Кілька слів про кожного з цих етапів. Ґрунтування необхідно для того, щоб заповнити наявні пори з метою отримання гладкою і рівній поверхні. Виробляється воно за допомогою спеціальних засобів. Обов'язково в кінці проведеної процедури поверхня повинна просохнути. І лише після цього можна приступати до шліфування. Процес шліфування проводиться за допомогою пасти з абразивними частинками або наждачного паперу. Обов'язкова умова - після завершення цього етапу залишки пилу необхідно зняти чистою ганчіркою.
5
Ось тепер можна приступати до полірування герметика. Для цього знадобляться полірувальні засоби, вибір яких безпосередньо залежить від тієї поверхні, для якої був застосований герметик. Тампон просочіть політурою і зробіть пробний лас. В ідеалі політура при легкому натиску на тампон повинна лягати тонким шаром, практично відразу висихає. Якщо цього не відбувається, необхідно поміняти тампон на той, який буде містити меншу кількість політури.
6
Руху при поліровці герметика повинні бути зигзагоподібними, що не затримуйтеся надовго на одному і тому ж місці. Потихеньку темп слід збільшувати, причому таким чином, щоб повертатися до раніше нанесеному шару через дві-три хвилини. Другий і третій етап полірування виконується лише після сушіння полірованої поверхні. Четвертий же необхідний лише в тому випадку, якщо є матові плями.
7
У висновку залишається тільки освіжити поверхню. Для цього змочіть тампон у спирті і швидкими круговими рухами пройдіться по полірованому герметику. Важливо пам'ятати, що будь-які оздоблювальні роботи - це фінальний акорд ремонту, тому підійти до них треба з особливою акуратністю і ретельністю.